2022-yilning 11-fevral kuni UrDU Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha prorektor Sanjarbek Davletov   Pedagogika fakulteti dekan muovini X.Siddiqov hamrohligida “Rahbar va yoshlar” uchrashuvlari doirasida Xiva shahridagi Ogahiy ijod maktabining 10-sinf oʻquvchilari bilan uchrashdi.
Uchrashuvda  prorektor S.Davletov soʻzga chiqib, bugungi kunda mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlar, ta’lim-tarbiyaviy ishlar, yoshlar uchun yaratilayotgan sharoit va imkoniyatlar,  yoshlar maʼnaviyatini shakllantirish borasidagi muhim masalalar haqida atroflicha toʻxtaldi. Qolaversa,  davlatimiz rahbari tomonidan mamlakatimiz rivojining kelgusi 5 yilligi belgilab berilgan "2022-2026 yillarga mo‘ljallangan Yangi O‘zbekistonning Taraqqiyot strategiyasi to‘g‘risida"gi Farmoni  mazmun-mohiyati, xususan ushbu Farmonning  taʼlimga oid bandlari haqida oʻquvchilarga maʼlumotlar berdi.
“Albatta, davlatimiz tomonidan yaratilayotgan bu imkoniyat va sharoitlar aynan siz yoshlarimiz, kelajagimiz vorislari uchundir!”-deya taʼkidladi S.Davletov.
Erkin muloqot shaklidagi ushbu uchrashuvda  S.Davletov yoshlar bilan ularning  fikr- mulohazalari, qiziqish va maqsadlari haqida suhbatlashib, zarur tavsiyalar berdi.

11 февраля 2022 года проректор по работе с молодежью и духовному просвещению УрГУ Санжарбек Давлетов в сопровождении заместителя декана педагогического факультета Х. Сиддикова встретился с учащимися 10-х классов Творческой школы «Огахий» г. Хивы в рамках встречи «Лидер и молодежь».
На встрече проректор С.Давлетов подробно рассказал о проводимых в стране реформах, воспитательной работе, условиях и возможностях, созданных для молодежи, важных вопросах формирования духовности молодежи. Кроме того, Президент проинформировал студентов о содержании Указа «О Стратегии развития Нового Узбекистана на 2022-2026 годы», которым определены ближайшие 5 лет развития страны, в частности, об образовательных положениях данного Указа.
«Конечно, эти возможности и условия, созданные нашим государством, для вас, нашей молодежи, наших будущих наследников!», - сказал С. Давлетов.
В ходе встречи С. Давлетов поговорил с молодежью об их взглядах, интересах и целях, дал необходимые рекомендации.