2022-yilning 11-fevral kuni UrDU Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha prorektor Sanjarbek Davletov   Pedagogika fakulteti dekan muovini X.Siddiqov hamrohligida “Rahbar va yoshlar” uchrashuvlari doirasida Xiva shahridagi Ogahiy ijod maktabining 10-sinf oʻquvchilari bilan uchrashdi.
Uchrashuvda  prorektor S.Davletov soʻzga chiqib, bugungi kunda mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlar, ta’lim-tarbiyaviy ishlar, yoshlar uchun yaratilayotgan sharoit va imkoniyatlar,  yoshlar maʼnaviyatini shakllantirish borasidagi muhim masalalar haqida atroflicha toʻxtaldi. Qolaversa,  davlatimiz rahbari tomonidan mamlakatimiz rivojining kelgusi 5 yilligi belgilab berilgan "2022-2026 yillarga mo‘ljallangan Yangi O‘zbekistonning Taraqqiyot strategiyasi to‘g‘risida"gi Farmoni  mazmun-mohiyati, xususan ushbu Farmonning  taʼlimga oid bandlari haqida oʻquvchilarga maʼlumotlar berdi.
“Albatta, davlatimiz tomonidan yaratilayotgan bu imkoniyat va sharoitlar aynan siz yoshlarimiz, kelajagimiz vorislari uchundir!”-deya taʼkidladi S.Davletov.
Erkin muloqot shaklidagi ushbu uchrashuvda  S.Davletov yoshlar bilan ularning  fikr- mulohazalari, qiziqish va maqsadlari haqida suhbatlashib, zarur tavsiyalar berdi.

Leader and youth meeting
On February 11, 2022, Sanjarbek Davletov, Vice-Rector for Youth Issues and Spiritual and Educational Affairs of UrSU, accompanied by H. Siddikov, Deputy Dean of the Pedagogy Faculty, met with 10th grade students of the Ogahiy Creative School in Khiva as part of the “Leader and Youth” meetings.
At the meeting, Vice-Rector S.Davletov spoke in detail about the ongoing reforms in the country, educational work, the conditions and opportunities created for the youth, important issues in the formation of youth spirituality. In addition, the President briefed the students on the content of the Decree "On the Development Strategy of New Uzbekistan for 2022-2026", which sets the next 5 years of development of the country, in particular, the educational provisions of this Decree.
"Of course, these opportunities and conditions created by our state are for you, our youth, our future heirs!" - said S. Davletov.
During the meeting, S. Davletov talked to the youth about their views, interests and goals, and gave the necessary recommendations.