“Zakovat” intellektual o‘yini  gʻoliblari munosib taqdirlandi
Xabaringiz bor, joriy yilning 12-26 yanvar kunlari Urganch davlat universiteti tomonidan "Zakovat" intellektual o‘yini doirasida "Rektor kubogi - 2022" turniri boʻlib oʻtdi. Turnir onlayn shaklda oʻtkazildi va unda 99 ta jamoa tarkibida jami 600 nafarga yaqin talaba qatnashdi.
Bugun, 2022-yilning 21-fevral sanasida mazkur   "Rektor kubogi - 2022" turniri gʻolib jamoalari jumladan,  Iqtisodiyot fakultetining “Royal Team” jamoasi (1-oʻrin), Magistratura mutaxassisligining  “Deep learning” jamoasi (2-oʻrin) hamda Filologiya fakultetining “Adrenalin” jamoa (3-oʻrin)lari munosib taqdirlandilar.
Gʻolib jamoa aʼzolariga sovrinlarni UrDU rektori Baxrom Abdullayev hamda Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha prorektor Sanjar Davletovlar tantanali topshirdilar.
Xususan, “Royal Team” jamoasining har bir aʼzosiga Diplom va Planshet, “Deep learning” jamoasi aʼzolariga Diplom va noutbuk sumkalari, “Adrenalin”  jamoasi aʼzolariga esa Diplom va kitoblar jamlanmasi taqdim etildi.

Как известно, с 12 по 26 января текущего года в Ургенчском государственном университете прошел турнир «Кубок ректора – 2022» в рамках интеллектуальной игры «Заковать». Турнир проходил онлайн, в нем приняли участие около 600 студентов из 99 команд.
Сегодня, 21 февраля 2022 года, победители Кубка Ректора - 2022, в том числе Королевская команда экономического факультета (1-е место), Команда Deep Learning магистратуры (2-е место) и Адреналин филологического факультета» (3 место).
Ректор УрГУ Бахром Абдуллаев и проректор по работе с молодежью и духовно-просветительской работе Санжар Давлетов торжественно вручили призы членам команды-победителя.
В частности, каждый член Королевской команды получил Диплом и планшет, члены команды Deep Learning получили Диплом и сумку для ноутбука, а члены команды Adrenaline получили Диплом и комплект книг.