Har bir bayramning o‘z tarovati bor. Navro‘z bayrami  o‘zining laparlari, kuy-qo‘shiqlari, hazil-huzullari, oʻzbekona milliy taomlari bilan betakror aslida…
Bugun Navroʻzi ayyom munosabati bilan Urganch davlat universiteti Madaniyat saroyida ham bayram yuqori kayfiyatda oʻtkazildi.
Unda universitet talaba-yoshlari hamda professor-oʻqituvchilari ishtirok etdilar. Tadbirni Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektor S.Davletov tabrik soʻzi bilan ochib berdi. Shuningdek, universitet talabalari o‘rtasida  o‘tkazilgan Navro‘z bayramining tarixi, mazmun-mohiyati va ahamiyatiga bag‘ishlangan insholar tanlovi gʻoliblarini diplom va estalik sovgʻalari bilan  taqdirladi.
Bayram tadbirida universitetning bir guruh iqtidorli, talantli talaba-yoshlari tomonidan badiiy chiqishlar namoyish etildi.
Sahnada mahorat bilan ijro etilgan sheʼrlar, kuy-qoʻshiqlar-u raqslar,  sahna koʻrinishlari milliyligimizni, xalqimizning qadimiy urf-odat va anʼanalarini oʻzida mujassam etdi. Tadbir ishtirokchilari diliga  esa bayramona kayfiyat, joʻshqinlik ulashdi.

Each holiday has its own charm. Navruz holiday is unique with its lapars, melodies, jokes and Uzbek national dishes.
Today, on the occasion of Navruz, the holiday was celebrated in a high mood in the Culture Hall of Urgench State University.
It was attended by university students and faculties. The event was opened by the First Vice-Rector for Youth Issues and Spiritual-Educational Affairs S.Davletov. He also awarded diplomas and gifts to the winners of the essay contest among students of the university, dedicated to the history, essence and significance of the holiday of Navruz.
A group of talented students of the university performed at the event.
Poems, songs, dances and plays performed on the stage embodied our nationality, the ancient customs and traditions of our people. The participants of the event were in a festive mood.