Har bir bayramning o‘z tarovati bor. Navro‘z bayrami  o‘zining laparlari, kuy-qo‘shiqlari, hazil-huzullari, oʻzbekona milliy taomlari bilan betakror aslida…
Bugun Navroʻzi ayyom munosabati bilan Urganch davlat universiteti Madaniyat saroyida ham bayram yuqori kayfiyatda oʻtkazildi.
Unda universitet talaba-yoshlari hamda professor-oʻqituvchilari ishtirok etdilar. Tadbirni Yoshlar masalalari va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha birinchi prorektor S.Davletov tabrik soʻzi bilan ochib berdi. Shuningdek, universitet talabalari o‘rtasida  o‘tkazilgan Navro‘z bayramining tarixi, mazmun-mohiyati va ahamiyatiga bag‘ishlangan insholar tanlovi gʻoliblarini diplom va estalik sovgʻalari bilan  taqdirladi.
Bayram tadbirida universitetning bir guruh iqtidorli, talantli talaba-yoshlari tomonidan badiiy chiqishlar namoyish etildi.
Sahnada mahorat bilan ijro etilgan sheʼrlar, kuy-qoʻshiqlar-u raqslar,  sahna koʻrinishlari milliyligimizni, xalqimizning qadimiy urf-odat va anʼanalarini oʻzida mujassam etdi. Tadbir ishtirokchilari diliga  esa bayramona kayfiyat, joʻshqinlik ulashdi.

В каждом празднике есть своя прелесть. Праздник Навруз уникален своими лапарами, мелодиями, шутками и узбекскими национальными блюдами.
Сегодня, по случаю Навруза, в Доме культуры Ургенчского государственного университета с приподнятым настроением отметили праздник.
В нем приняли участие студенты и преподаватели вузов. Мероприятие открыл первый проректор по работе с молодежью и духовно-просветительской работе С.Давлетов. Он также наградил дипломами и подарками победителей конкурса сочинений среди студентов вуза, посвященных истории, сути и значению праздника Навруз.
На мероприятии выступила группа талантливых студентов университета.
Стихи, песни, танцы и спектакли, исполняемые на сцене, олицетворяли нашу национальность, древние обычаи и традиции нашего народа. У участников мероприятия было праздничное настроение.