O‘zbekiston xalq maorifi a’lochisi, «Shavkatli mehnati uchun» medali va «O‘zbekistonda xizmat ko‘rsatgan yoshlar murabbiysi» unvoni sohibi, Urganch davlat universiteti professori, geografiya fanini rivojlantirish yo‘lida ulkan hissa qoʻshgan serqirra olim Rustam Qurbonniyozov hayot boʻlganlarida 63 yoshni qarshilar edilar…
Bugun UrDU Tabiiy fanlar fakultetining bir guruh professor-oʻqituvchilari, marhum ustoz Rustam Qurbonniyozovning shogird-u izdoshlari olimni xotiraladilar. Xususan, tadbirda “Geodeziya, kartografiya, geografiya” kafedrasi mudiri dots. A.Abdullayev, dots. S.Matsaidova, katta o‘qituvchi  R.Ismoilov hamda Geografiya, Kadastr yo‘nalishlari talabalari ishtirok etdilar.
Xotira kechasida soʻzga chiqqanlar tomonidan ustozning ezgu amallari, xayrli ishlari, esda qolarli voqealar xotirlandi. Shuningdek, talabalarga Rustam Qurbonniyozovni hayoti, ilmiy-ijodiy izlanishlari va ish faoliyatiga oid maʼlumotlar berildi.
Tadbir talabalar o‘rtasida geografik bilimlar bellashuviga ulanib ketdi.  Bunda barcha talabalar faol qatnashib, oʻz bilimlarini namoyish etdilar.
Bellashuv g‘oliblari faxriy yorliq, esdalik sovg‘alar hamda kafedra o‘qituvchilari tomonidan chop qilingan kitoblar bilan taqdirlandi.

Памятная акция: «Вечный образ человека»
Рустам Курбанниезов, Отличник народного образования Республики Узбекистан, кавалер медали «Шавкатли мехнати учун» и звания «Узбекистонда хизмат корсатган йошлар мурабийси», профессор Ургенчского государственного университета, многопрофильный ученый, внесший значительный вклад развитию географии, было бы ему 63 года, если бы он был жив…
Сегодня группа профессоров и преподавателей естественнонаучного факультета УрГУ, учеников и последователей покойного учителя Рустама Курбанниезова почтила память ученого. В частности, заведующий кафедрой «Геодезия, картография, география» доцент А.Абдуллаев, доцент. С.Мацаидова, старший преподаватель Р.Исмаилов и студенты кафедры географии и кадастра.
Выступавшие вспоминали о добрых делах учителя, хороших работах и ​​памятных событиях. Студенты также были проинформированы о жизни, научных и творческих исследованиях и творчестве Рустама Курбанниезова.
Мероприятие продолжилось олимпиадой по географии среди школьников. Все студенты приняли активное участие и продемонстрировали свои знания.
Победители конкурса были награждены почетными грамотами, подарками и книгами, изданными преподавателями кафедры.