O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2021-yil 13-apreldagi “Kapital bozorini yanada rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 6207-sonli Farmonining 6-bandiga asosan, 2022-yilning 6-aprel kuni UrDUda Markaziy bank bilan hamkorlikda Iqtisodiyot fakulteti professor-o‘qituvchilari va talabalari tomonidan noiqtisodiy yo‘nalishdagi talabalar uchun «Moliyaviy savodxonlik» o‘quv seminari bo‘lib o‘tdi.
Ushbu seminarda mablag‘larni to‘g‘ri boshqarish, plastik kartalaridan va internet do‘konlaridan xavfsiz foydalanish hamda oqilona moliyaviy xulq-atvorni shakllantirishga qaratilgan tavsiyalar berildi. Seminar mobaynida talabalar moliyaviy savodxonlik bo‘yicha o‘zlarini qiziqtirgan savollari bilan faol ishtirok qilishdi.

A financial literacy workshop was held
In accordance with paragraph 6 of the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan No. PD-6207 "On measures to further develop the capital market" dated by April 13, 2021, on April 6, 2022, UrSU in cooperation with the Central Bank held a training seminar on "Financial Literacy" for students of non-economic disciplines by professors and students of the Economics Faculty.
The workshop provided recommendations on how to properly manage funds, safely use plastic cards and online shops, and develop prudent financial behavior. During the seminar, students actively participated with their questions on financial literacy.