Kecha, 2022-yilning 5-iyun sanasida 5-iyun – “Butunjahon atrof-muhit kuni” munosabati bilan Xorazm viloyati bo‘ylab “Ona tabiatni asrashga barchamiz mas’ulmiz!" shiori ostida O‘zbekiston Ekologik partiyasi Xorazm viloyati Kengashi, Xorazm viloyat Ekologiya va atrof muhitni muhofaza qilish boshqarmasi, Xorazm viloyat Milliy tabiat bog‘i, O‘zbekiston Ekologik harakati Xorazm viloyati hududiy bo‘linmasi, Urganch davlat universiteti, Urganch shahar 30-son maktab ma’muriyati va Xalq deputatlari Xorazm viloyat Kengashi deputati hamkorligida ekologik aksiya o‘tkazildi.
Avvalo, Urganch shahridan Yangibozor tumanida joylashgan Xorazm milliy tabiat bog‘iga yo‘l olindi. U yerda Yoshlar innovatsion loyihalarining taqdimoti, rasm chizish tanlovi, daraxtlarni asrash va parvarishlash boʻyicha o‘quv seminar o‘tkazildi.
Shuningdek, Urganch davlat universitetining Ekologiya yo‘nalishida innovatsion loyihalar yaratib tashabbuskorlik ko‘rsatgan va tasviriy san’at bilan shug‘ullanib kelayotgan talabalar hamda o‘quvchilar ishlari ko‘rib chiqildi.

Yesterday, on June 5, 2022, on the occasion of June 5 - "World Environment Day" in Khorezm region under the motto "We are all responsible for the protection of Mother Nature!" an ecological action was held in collaboration with Khorezm Regional Council of the Ecological Party of Uzbekistan, Khorezm Regional Department of Ecology and Environmental Protection, Khorezm Regional National Nature Park, Khorezm Regional Branch of the Ecological Movement of Uzbekistan, Urgench State University, the administration of Urgench School No. 30 and a deputy of the Khorezm Regional Council of People's Deputies.
First of all, we went from Urgench to Khorezm National Nature Park in Yangibazar district. There was a presentation of innovative youth projects, a drawing competition, a training seminar on tree care and maintenance.
The works of students and pupils of Urgench State University, who have initiated innovative projects in the field of ecology and are engaged in fine arts, were also considered.