Bugun, 29-mart kuni Urganch davlat universiteti Xorijiy filologiya fakultetida tashkil etilgan ushbu tadbirda universitet rahbariyati, fakultet faxriy ustozlari, oʻqituvchi va tyutorlar, talaba-yoshlar ishtirok etdi.
UrDU Birinchi prorektor S.Davletov talabalarning nafaqat bilimi, balki siyosiy ongi, dunyoqarashi ham yuksak bo‘lishi lozimligini alohida ta’kidlab, yangilanayotgan Konstitutsiyaning mazmun-mohiyati haqida maʼruza qildi.
Tadbirda targʻibot guruhi aʼzolari, professor O.Jumaniyozov va dots. H.Roʻzmetovlar tomonidan yurtimizda amalga oshirilayotgan keng koʼlamli oʼzgarishlar, mamlakatimizning buguni va ertasi uchun ulkan ahamiyatga ega konstitutsiyaviy islohotlar, shuningdek, ayni kunlarda qizg‘in siyosiy jarayon kechayotgani – har jihatdan mukammal, yurtimizdagi yangilanishlarga mos huquqiy asos vujudga keltirilgani e’tirof etildi.

Сегодня, 29 марта, это мероприятие было организовано на факультете Иностранной филологии Ургенчского государственного университета.
Первый проректор УрГУ С. Давлетов подчеркнул, что у студентов должно быть высокое политическое сознание и кругозор, и рассказал о сути обновленной Конституции.
На мероприятии члены пропагандистской группы профессор О. Джуманиязов и доцент Х. Рузметов признали масштабные преобразования, осуществляемые в нашей стране, конституционные реформы, имеющие большое значение для сегодняшнего дня и будущего нашей страны, а также как то, что в данный момент происходит интенсивный политический процесс, и что создана правовая база, совершенная во всех отношениях и подходящая для перемен в нашей стране.