Joriy yilning 18-aprel kuni Urganch davlat universiteti Filologiya fakultetida Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati – Liberal-demokratik partiyasining Urganch shahar deputati Muborak Jumaniyozova Tohirovna ishtirokida "Ona vatanga bag'ishlab yozilga she'rlar bilimdonlari" mavzusida uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Uchrashuv davomida so'zga chiqqan M.Jumaniyozova vatan ona kabi muqaddas ekanligini, inson dunyoga kelishi bilan vatan oldidagi burchi hamda vazifasi u bilan birga bo'lishini ta'kidladi.
O'zbek tili va adabiyoti kafedrasi dotsenti B.Rahimova o'zbek she'riyatining rang-barangligi va asosiy mavzu ona vatanga bag'ishlangan she'rlardan iborat ekanligi, shuningdek, ona vatan tasviri yuqori darajada talqin qilingan Muhammad Yusuf ijodi, shoirning «Vatanim» she’rida vatanga muhabbat hissi juda samimiy va sodda ifoda etilgani, ona yurtdan tuygan mehri xuddi singilning, onaning mehridek iliq tasvirlangani va zamonaviy she'riyatning o'ziga xos xususiyatlari haqida ma'lumot berib o'tdi.

A meeting was held on the topic
On April 18 of this year, a meeting was held on the subject of "Connoisseurs of poems dedicated to the Motherland" with the participation of Mubarak Jumanyozova Tohirovna, deputy of the Urganch city of the Movement of Entrepreneurs and Businessmen - Liberal Democratic Party, on April 18 of this year.
Speaking during the meeting, M. Jumaniyozova emphasized that the motherland is as sacred as the mother, and that when a person is born, his duties and responsibilities to the motherland are with him.
B. Rahimova, associate professor of the Department of Uzbek language and literature, said that the diversity of Uzbek poetry and that the main theme consists of poems dedicated to the motherland, as well as the work of Muhammad Yusuf, whose image of the motherland is highly interpreted, the poet's "My Motherland" », the feeling of love for the motherland is very sincerely and simply expressed in the poem, the love for the motherland is described as warmly as the love of a sister and mother, and he gave information about the specific features of modern poetry.