Joriy yilning 18-aprel kuni Urganch davlat universiteti Filologiya fakultetida Tadbirkorlar va ishbilarmonlar harakati – Liberal-demokratik partiyasining Urganch shahar deputati Muborak Jumaniyozova Tohirovna ishtirokida "Ona vatanga bag'ishlab yozilga she'rlar bilimdonlari" mavzusida uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Uchrashuv davomida so'zga chiqqan M.Jumaniyozova vatan ona kabi muqaddas ekanligini, inson dunyoga kelishi bilan vatan oldidagi burchi hamda vazifasi u bilan birga bo'lishini ta'kidladi.
O'zbek tili va adabiyoti kafedrasi dotsenti B.Rahimova o'zbek she'riyatining rang-barangligi va asosiy mavzu ona vatanga bag'ishlangan she'rlardan iborat ekanligi, shuningdek, ona vatan tasviri yuqori darajada talqin qilingan Muhammad Yusuf ijodi, shoirning «Vatanim» she’rida vatanga muhabbat hissi juda samimiy va sodda ifoda etilgani, ona yurtdan tuygan mehri xuddi singilning, onaning mehridek iliq tasvirlangani va zamonaviy she'riyatning o'ziga xos xususiyatlari haqida ma'lumot berib o'tdi.

Состоялась встреча на тему «Знатоки стихов, посвященных Родине».
18 апреля с.г. состоялось собрание на тему «Знатоки стихов, посвященных Родине» с участием Мубарак Джуманёзовой Тохировны, депутата города Ургенч от Движения предпринимателей и деловых людей – Либерально-демократической партии, на 18 апреля этого года.
Выступая на встрече, М.Джуманиезова подчеркнула, что Родина так же священна, как и мать, и что когда человек рождается, его обязанности и ответственность перед Родиной остаются с ним.
Доцент кафедры узбекского языка и литературы Б.Рахимова рассказала о многообразии узбекской поэзии и о том, что основную тему составляют стихотворения, посвященные Родине, а также творчество Мухаммада Юсуфа, чей образ Родины высоко интерпретирована, поэта «Моя Родина»», чувство любви к Родине очень искренне и просто выражено в стихотворении, любовь к Родине описана так же тепло, как любовь сестры и матери, и он дал информацию об особенностях современной поэзии.