Oʻzbekiston xalq artisti, Xorazm bulbuli Ogʻabek Sobirov oʻzining yorqin isteʼdodi, serqirra ijodi, betakror kuy-qoʻshiqlari bilan nafaqat Xorazm balki, butun Respublikamiz ahlining qalbidan chuqur joy egallagani hech kimga sir emas. Elimiz suygan xofiz 2018-2023 yillarda Urganch davlat universiteti Musiqa taʼlimi yoʼnalishining bakalavr (sirtqi) bosqichida tahsil oldi. 5 yillik taʼlimni muvaffaqiyatli tamomlagan faxrli talabamizga bugun universitet rektori Baxrom Abdullayev diplomini topshirdi.
Ushbu yutuq bilan sevimli sanʼatkorimiz Ogʻabek Sobirovni chin dildan muborakbod etamiz, keyingi faoliyatida ham muvaffaqiyat tilaymiz. Yurtimizning sanʼati va madaniyati rivojiga munosib hissa qoʻshib kelayotgan, xalq xizmatiga hamisha kamarbasta inson oliygohimiz bitkazuvchisi ekanligi hamisha bizni faxr va iftixorga toʻldiradi.

It is no secret that Ogabek Sobirov, the People's Artist of Uzbekistan, the nightingale of Khorezm, has a deep place in the hearts of not only Khorezm, but also the people of our Republic with his bright talent, creative creativity, and unique songs. In 2018-2023, a singer loved by our people studied at Urganch State University, the Bachelor's (part-time) Degree on Music Education. Rector of the university Bakhrom Abdullayev handed over his diploma to our proud student who successfully completed 5 years of education.
We sincerely congratulate our beloved artist Ogabek Sobirov with this achievement and wish him success in his future work. It always fills us with pride and honor that the graduate of our university is a person who makes a worthy contribution to the development of art and culture of our country and is always ready to serve the people.