Bugun, 3-oktabr kuni Sharof Rashidov fondi vakillari universitetimizda boʻldilar. Universitet rektori B.Abdullayev boshchiligida rahbariyat bilan uchrashuvda jamoat va davlat arbobi, shoir Sharof Rashidov faoliyati, davlat arbobi sifatida amalga oshirgan ishlari, badiiy adabiyotga qoʻshgan hissasi haqida soʻz yuritdilar.
Shundan soʻng, O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning 2017-yil 27-martda imzolagan “Atoqli davlat arbobi va yozuvchi Sharof Rashidov tavalludining 100 yilligini nishonlash to‘g‘risida”gi qaroriga asosan, yurtimiz taraqqiyoti yo‘lida fidokorona xizmat qilgan, ijtimoiy va ijodiy faoliyati bilan milliy adabiyotimiz va madaniyatimiz rivojiga katta hissa qo‘shgan atoqli davlat arbobi, taniqli yozuvchi Sharof Rashidovning yorqin xotirasini ulug‘lash maqsadida adib haqida yozilgan kitoblarni universitetimiz kutubxonasiga taqdim qilishdi.

Today, on October 3, representatives of the Sharof Rashidov Foundation visited our university. At the meeting with the management headed by the rector of the university B.Abdullayev, they talked about the activities of public and statesman, poet Sharof Rashidov, his work as a statesman, and his contribution to fiction.
After that, according to the decision of the President of Uzbekistan, Shavkat Mirziyoyev, signed on March 27, 2017, "On the celebration of the 100th anniversary of the birth of the famous statesman and writer Sharaf Rashidov", who selflessly served for the development of our country, social and creative the books written about the writer were presented to the library of our university in order to honor the bright memory of the famous statesman and writer Sharof Rashidov, who made a great contribution to the development of our national literature and culture.