Aziz soha mutaxassislari, Sizlarni bugungi qutlug‘ sana – O‘zbekiston Respublikasi ichki ishlar organlari xodimlari kuni bayrami bilan barcha ichki ishlar organlari xodimlari, harbiy xizmatchilari, ta’lim muassasalari professor-o‘qituvchilarini samimiy tabriklayman.
Ushbu ayyomda o‘z hayotini Vatanimiz tinchligi va osoyishtaligini ta’minlash, fuqarolarimizning huquq va erkinliklari, qonuniy manfaatlarini himoya qilish, xalq manfaatlariga xizmat qilishni o‘zining professional burchi deb biladigan azm-u shijoatli xodimlarimizning fidokorona mehnatlari alohida e’tirofga sazovor.
Bugungi yangilanayotgan, o‘zgarayotgan O‘zbekiston o‘z taraqqiyotining yangi bosqichiga ko‘tarilib, “Milliy tiklanishdan – milliy yuksalish sari”, Yangi O‘zbekiston sari shaxdam qadam tashlamoqda. Va bu yo‘lda vatanimiz uchun Sizlar juda katta kuch, tirgakdirsizlar.
Sizlarni bugungi bayram bilan yana bir bor tabriklab, barchangizga sihat-salomatlik, baxt-saodat, xonadonlaringizga fayz-u baraka, mas’uliyatli va sharafli ishlaringizga ulkan zafarlar tilayman.
Ishonamizki, o‘z kasbiga sadoqatli, fidoyi ichki ishlar zimmasiga yuklatilgan yuksak vazifalarni chuqur his etgan holda o‘zlarining bor bilim, malaka va kuch-g‘ayratlarini safarbar etib, sharafli burchlarini vijdonan bajarib, xalqimiz va Yurtboshimiz ishonchiga doimo munosib bo‘ladilar.

October 25 - Rector's holiday congratulatory speech on the occasion of the
Dear field experts, I sincerely congratulate you on today's auspicious day - the Day of Internal Affairs Officers of the Republic of Uzbekistan to all employees of internal affairs bodies, military personnel, professors and teachers of educational institutions.
Special recognition is given to the dedicated work of our dedicated employees who consider it their professional duty to ensure the peace and tranquility of our Motherland, protect the rights and freedoms, legal interests of our citizens, and serve the interests of the people.
Today's modernized, changing Uzbekistan is moving to a new stage of its development, "From national revival to national rise" and is taking steps towards New Uzbekistan. And in this way, you are a great strength and pillar for our country.
I once again congratulate you on today's holiday and wish you all good health, happiness, blessings to your homes, great success in your responsible and honorable work.
We believe that those who are loyal to their profession, selfless and deeply aware of the high tasks assigned to them, mobilize all their knowledge, skills and energy, conscientiously fulfill their honorable duties, and will always be worthy of the trust of our people and the President.