Aziz soha mutaxassislari, Sizlarni bugungi qutlug‘ sana – O‘zbekiston Respublikasi ichki ishlar organlari xodimlari kuni bayrami bilan barcha ichki ishlar organlari xodimlari, harbiy xizmatchilari, ta’lim muassasalari professor-o‘qituvchilarini samimiy tabriklayman.
Ushbu ayyomda o‘z hayotini Vatanimiz tinchligi va osoyishtaligini ta’minlash, fuqarolarimizning huquq va erkinliklari, qonuniy manfaatlarini himoya qilish, xalq manfaatlariga xizmat qilishni o‘zining professional burchi deb biladigan azm-u shijoatli xodimlarimizning fidokorona mehnatlari alohida e’tirofga sazovor.
Bugungi yangilanayotgan, o‘zgarayotgan O‘zbekiston o‘z taraqqiyotining yangi bosqichiga ko‘tarilib, “Milliy tiklanishdan – milliy yuksalish sari”, Yangi O‘zbekiston sari shaxdam qadam tashlamoqda. Va bu yo‘lda vatanimiz uchun Sizlar juda katta kuch, tirgakdirsizlar.
Sizlarni bugungi bayram bilan yana bir bor tabriklab, barchangizga sihat-salomatlik, baxt-saodat, xonadonlaringizga fayz-u baraka, mas’uliyatli va sharafli ishlaringizga ulkan zafarlar tilayman.
Ishonamizki, o‘z kasbiga sadoqatli, fidoyi ichki ishlar zimmasiga yuklatilgan yuksak vazifalarni chuqur his etgan holda o‘zlarining bor bilim, malaka va kuch-g‘ayratlarini safarbar etib, sharafli burchlarini vijdonan bajarib, xalqimiz va Yurtboshimiz ishonchiga doimo munosib bo‘ladilar.

25 октября - праздничная поздравительная речь ректора по случаю
Уважаемые специалисты отрасли, искренне поздравляю с сегодняшним знаменательным днем - Днем сотрудника органов внутренних дел Республики Узбекистан всех сотрудников органов внутренних дел, военнослужащих, профессоров и преподавателей учебных заведений.
Особого признания заслуживает самоотверженный труд наших преданных своему делу сотрудников, считающих своим профессиональным долгом обеспечение мира и спокойствия нашей Родины, защиту прав и свобод, законных интересов граждан, служение интересам народа.
Сегодняшний модернизированный, меняющийся Узбекистан переходит на новый этап своего развития - "От национального возрождения к национальному подъему", делает шаги к Новому Узбекистану. И в этом вы являетесь большой силой и опорой для нашей страны.
Еще раз поздравляю вас с сегодняшним праздником и желаю всем крепкого здоровья, счастья, благополучия вашим домам, больших успехов в вашей ответственной и почетной работе.
Мы верим, что те, кто верен своей профессии, самоотверженно и глубоко осознает возложенные на них высокие задачи, мобилизует все свои знания, умения и энергию, добросовестно выполняет свои почетные обязанности, всегда будут достойны доверия нашего народа и Президента.