Universitetimizda an’anaga aylangan "Uch avlod uchrashuvi" bugun, 6-fevral kuni Tabiiy va qishloq xo’jaligi fanlari fakultetida tashkil etildi. Unda universitetimizda uzoq yillardan beri faoliyat olib borayotgan faxriy o’qituvchilar O.Matyoqubov, M.Boltaboyeva, I.Otajonov hamda fakultetning talaba va tyutorlari ishtirok etishdi.
Uchrashuv davomida faxriylar o’zlarining mehnat faoliyati davomida to’plagan boy tajribasi va erishgan yutuqlari haqida gapirib, talaba-yoshlarga o’zlarining hayotiy pand-nasihatlarini ulashdilar.
Uchrashuv yakunida minnatdorchilik sifatida universitet tomonidan faxriylarga esdalik sovg’alari topshirildi.

Today, on February 6, the "Three Generations Meeting", which has become a tradition at our university, was organized at the Faculty of Natural and Agricultural Sciences. Honorary teachers O. Matyogubov, M. Boltaboyeva, I. Otajonov, who have been working at our university for many years, also students and tutors of the faculty took part in it.
During the meeting, the veterans talked about their rich experience and achievements during their work, and shared their life advice with the students.
At the end of the meeting, the university handed over souvenirs to the veterans as a sign of gratitude.