REKTOR OLIMPIADA G’OLIBLARI BILAN UCHRASHDI
Xabar berganimizdek, Urganch davlat universiteti Fizika-matematika fakulteti talabalari Turkmanistonning Ashxabod shahrida bo’lib o’tgan IV Xalqaro fan olimpiadasida matematika bo'yicha munosib ishtirok etib, 2 ta oltin, 1 ta kumush va 5 ta bronza medalni qo′lga kiritishdi.
Shu munosabat bilan, bugun 11-mart kuni UrDU rektori Baxrom Abdullayev  olimpiada g’oliblari va ularning ustozlari bilan uchrashib, samimiy suhbat qurdi va ularning yutuqlari bilan muborakbod etib, taassurotlari haqida soʻradi.
Rektor g’olib talabalarni va ularning ustozlarini munosib rag’batlantirib, navbatdagi xalqaro olimpiadalarga ham puxta tayyorgarlik ko'rishlari lozimligini taʼkidladi va bundan-da yuksak marralar va katta zafarlarga erishishlarini tiladi. Qunt bilan chuqur bilim olib, universitetimizning, qolaversa, yurtimizning matematika boʻyicha nufuzini oshirishda kuch-gʻayrat va shijoat tiladi.

Как мы сообщали, студенты физико-математического факультета Ургенчского государственного университета приняли участие в IV Международной олимпиаде по математике, проходившей в Ашхабаде (Туркменистан), и получили 2 золотые, 1 серебряную и 5 бронзовых медалей.
В связи с этим сегодня, 11 марта, ректор УрГУ Бахром Абдуллаев встретился с победителями олимпиады и их преподавателями, провел искреннюю беседу, поздравил их с достижениями и поинтересовался впечатлениями.
Ректор поздравил студентов-победителей и их преподавателей, подчеркнув, что им следует тщательно подготовиться к следующей международной олимпиаде, и пожелал им достижения более высоких целей и больших побед. Он пожелал энергии и энтузиазма в получении глубоких знаний и повышении престижа нашего университета и страны в области математики.