Ayni paytda Urganch davlat universiteti Xorijiy filologiya fakulteti “Roman-german filologiyasi” kafedrasining 2023/2024 o'quv yili uchun Lingvistika: ingliz, nemis va fransuz tillari mutaxassisligi bitiruvchilarining Magistrlik dissertatsiyalari himoyasi o’tkazilmoqda.
Ushbu himoya jarayonlarida maxsus komissiya a’zolari DAK raisi sifatida ishtirok etayotgan O’zbekiston davlat jahon tillari universiteti Roman-german filologiyasi fakulteti “Fransuz tili nazariy fanlar” kafedrasi f.f.d., prof. Jamoladdin Yaqubov boshchiligida bitiruvchi talabalarning ishlarini chuqur o’rganib, ular tomonidan qilingan izlanish va tadqiqotlarni munosib va adolatli baholashmoqda.

At the moment, the defense of Master's dissertations of the graduates of the Linguistics: English, German and French language specialty for the 2023/2024 academic year of the "Romano-Germanic Philology" department of the Faculty of Foreign Philology of the Urgench State University is being held.
The members of the special commission participating in these protection processes as the chairman of the WAC are the Department of "Theoretical Sciences of the French Language" of the Department of Romano-Germanic Philology of the State University of World Languages of Uzbekistan, prof. Jamoladdin Yaqubov, they study the works of graduating students in depth and evaluate their researches appropriately and fairly.