Tabiiy fanlar fakulteti Kimyo kafedrasi o'qituvchisi Masharipova Aysha Kamilovnaning "Metanning monitoringi uchun kimyoviy sensorlar yaratish" mavzusi bo'yicha ilmiy-nazariy se
Bugun, 9-dekabr kuni Urganch davlat universitetida ”Yarimoʻtkazgichlar, nanomateriallar va fotoenergetikaning dolzarb muammolari” mavzusida Respublika ilmiy-amaliy anjumani boʻlib oʻ
Dongshin universiteti bilan tuzilgan memorandumga ko`ra koreys tili o’qituvchisi LEE JI SEONG Urganch davlat universitetida 1 yil davomida o’zbek talabalariga nafaqat koreys tilini, ba
2022-yil 7-dekabr sanasida Xorijiy filologiya fakulteti “Ingliz tili va adabiyoti” kafedrasi o’qituvchisi Axmedova Ugiljon Kuronboyevna “ Ingliz tilini o’qitishda O
Tabiiy fanlar fakulteti Kimyo kafedrasi o'qituvchisi Karimova Ro'za Baxtiyarovnaning "S elementlarning umumiy tavsifi mavzusini o‘qitishda zamonaviy pedagogik texnologiyalarda

Научно-теоретический семинар на тему «Создание химических сенсоров для мониторинга метана» провела Машарипова Айша Камиловна, преподаватель кафедры химии факультета естественных наук.
УрГУ проводит Республиканскую научно-практическую конференцию на тему «Актуальные вопросы полупроводников, наноматериалов и фотоэнергетики»
Сегодня, 9 декабря, в Ургенчском государственном университете проходит Республиканская научно-практическая конференция на тему «Актуальные вопросы полупроводников, наноматериалов и фотоэнергетик
7 декабря 2022 года преподаватель кафедры «Английский язык и литература» факультета иностранной филологии Ахмедова Угилжон Куронбоевна выступила с научно-теоретическим докладом перед профе
Проведен научно-методический семинар преподавателя кафедры химии факультета естественных наук Каримовой Рузы бахтияровны на тему "Использование современных педагогических технологий в преподавани
В Хорезме создается энциклопедический словарь топонимов
Сегодня Республиканская рабочая группа встретилась с хорезмскими учеными в Ургенчском государственном университете. В нем приняли участие руководитель рабочей группы У. Махмудов, советник хокима Хо