O'zbek tili bo'yicha fan olimpiadasi bo'lib o'tdi.
O’zbek filologiyasi fakultetida nofilologik ta'lim yo'nalishi talabalari uchun O'zbek tili va adabiyoti fanidan ichki olimpiada bo'lib o'tdi. Unda talabalar 2 ta bosqich b
"NAVOIYXON TALABA" KO'RIK-TANLOVINING NAVBATDAGI SONI BO'LIB O'TDI
Joriy yilning 11-may kuni Urganch davlat universiteti O'zbek filologiyasi fakultetida so'z mulkining sultoni Alisher Navoiy ijodini, boy adabiy merosini chuqur oʻrganish, uning asarlari mazmun
Universitetimiz faxriy ustozi Onaxon Jumanazarovaning ulug’ 70 yosh yubileyi nishonlandi
Abdulla Avloniy “Har bir millatning saodati, davlatning tinchi va rohati yoshlarning yaxshi tarbiyasiga bog‘liq” deganda o’qituvchilar zimmasida juda buyuk mas’uliyat tur
"INSON AZIZ-XOTIRA MUQADDAS" mavzusida ma'naviy-ma'rifiy tadbir bo'lib o'tdi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024 yil 16 apreldagi “9 may — Xotira va qadrlash kunini o‘tkazish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-160-son qarori i
O'zbek tilshunosligi kafedrasi faxriy ustozi ehtiromda!
O'zbek filologiyasi fakulteti O'zbek tili ta'lim yo'nalishi talabalari 9-May – "Xotira va qadrlash kuni" munosabati bilan fakultetimizda uzoq yillardan beri samarali fa

Science Olympiad on Uzbek language was held.
An internal Olympiad on the subject of Uzbek language and literature was held at the Uzbek philology faculty for non-philological education students. In it, students are divided into 2 stages, viz
THE NEXT ISSUE OF THE "NAVOYIKHAN STUDENT" COMPETITION HAS BEEN HELD
On May 11 of this year, in the faculty of Uzbek philology of Urgench State University, the next issue of "Navoiykhan Talaba" competition, which is traditionally held with the participation o
The 70th anniversary of Onakhon Jumanazarova, the honorary teacher of our university, was celebrated
It is not surprising that when Abdulla Avlaniy said, "The happiness of every nation, the peace and happiness of the state depends on the good education of the youth," he meant that teachers
"INSON AZIZ-XOTIRA MUQADDAS" mavzusida ma'naviy-ma'rifiy tadbir bo'lib o'tdi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024 yil 16 apreldagi “9 may — Xotira va qadrlash kunini o‘tkazish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-160-son qarori i
Honorary teacher of the Department of Uzbek Linguistics is honored!
The students of the Uzbek language department of the Faculty of Uzbek Philology celebrate Ismail Davletov, an honorary teacher who has been working effectively in our faculty for many years, and a tea