Fakultetimizda mahorat darslari olib borilmoqda
Joriy yilning 24-may sanasidan boshlab Urganch davlat universitetida O'zbekiston davlat san'at va madaniyat instituti Sahna nutqi kafedrasi professori v.b., s.f.n. Xalikulova Go'zal Erkino
Fakultetimizda ilmiy ishlar ko'rgazmasi tashkil qilindi
Joriy 24-may sanasida Urganch davlat universitetida amaliy va ilmiy ishlar ko‘rgazmasi tashkil etildi. Ko‘rgazmada Filologiya fakulteti ham faol ishtirok etdi. Xotin-qizlar masalalari bo&l
Kafedra ilmiy-uslubiy seminari o'tkazildi
20-may soat 09:00da Filologiya fakulteti "O'zbek tili va adabiyoti" kafedrasida navbatdagi ilmiy-uslubiy seminar bo'lib o'tdi. Seminarda dotsent S.Q.Matkarimova "Hayrat

Master classes are held at our faculty
From May 24 of this year at Urgench State University, Professor of the Department of Stage Speech of the Uzbek State Institute of Arts and Culture, Ph.D. Khalikulova Guzal Erkinovna conducts a maste
An exhibition of scientific works has been organized at our faculty
An exhibition of applied and scientific works was organized on May 24 at Urgench State University. The Faculty of Philology also took an active part in the exhibition. Adviser to the Dean for Women&
On May 20 at 09:00 a regular scientific-methodical seminar was held at the Department of "Uzbek language and literature" of the Faculty of Philology. At the seminar, Associate Professor SK