Yoshlar iste'dodini yuzaga chiqarish va har tomonlama qo‘llab-quvvatlash, yurtboshimiz Sh.Mirziyoyevning kitobxonlikka qaratilgan tashabbuslarini amalda tadbiq etish, yoshlarning fikrlash doirasini kengaytirish, kelajakda mamlakatimiz taraqqiyotiga hissa qo`shadigan yetuk kadrlar bo`lib yetishishlariga ko`maklashish maqsadida 2021-yilning 14-iyun kuni Urganch davlat universiteti Pedagogika fakulteti tomonidan “Yoshlar haftaligi” loyihasiga start berildi.
14-iyundan 20-iyungacha bo‘lib o‘tadigan ushbu loyihaning ochilish marosimida Pedagogika fakulteti dekani J.Yarmetov boshchiligida professor-o`qituvchilar va talaba-yoshlar faol ishtirok etdilar. Tadbirni Yoshlar masalalari va ma`naviy-ma`rifiy ishlar bo`yicha prorektor S.Davletov ochib berib, loyiha doirasidagi barcha tadbirlarga hamda talabalarga muvaffaqiyat tiladi.
“Yoshlar haftaligi” loyihasining ochilish marosimida yangragan kuy-qo`shiqlar loyiha qatnashchilariga bayramona kayfiyat, kuch-g`ayrat hamda shijoat bag`ishladi.
“Yoshlar haftaligi”da quyidagi loyihalarni o`tkazish rejalashtirilgan:
✔️“Do`stimga sovg`a" aksiyasi
✔️Ko`ngilochar dasturlar
✔️Treninglar
✔️Intellektual o`yinlar
✔️Raqslar festivali
✔️“Eng yaxshi haftalik videoroligi” tanlovi
✔️“Eng yaxshi loyiha” tanlovi
✔️Konsert dasturlari
Bugun, 14-iyun kuni “Yoshlar haftaligi” doirasidagi ilk loyiha “Do`stimga sovg`a" aksiyasi bo`lib o`tdi. Unda Pedagogika fakulteti tomonidan yoshlar dunyoqarashini yanada oshirish, yurtboshimizning kitobxonlikka qaratilgan tashabbuslarini qo`llab-quvvatlash maqsadida kitoblar yarmarkasi tashkil qilinib, “Nihol” nashriyoti tomonidan ko`rgazma o`tkazildi.
Yarmarka davomida talabalar yangi nashr qilingan kitoblar bilan tanishdilar, do`stlariga va yaqinlariga kitob sovg`a qildilar. Shuningdek, o`zlarining shaxsiy kitob javoni uchun ham badiiy adabiyotlar xarid qildilar.

On June 14, 2021, the Faculty of Pedagogy of Urgench state university launched The Project “Youth Week” in order to discover and support the youth, implement the initiatives of President Sh. Mirziyoyev aimed at reading, expanding the horizons of the youth,  to promote the development of leading personnel who will contribute to the development of our country in the future.
“YOSHLAR HAFTALIGI” LOYIHASIGA START BERILDI, Urganch davlat universiteti
The opening ceremony of the project, which will be held from 14 to 20 June, was attended by professors and students, led by the Dean of the Faculty of Pedagogy J.Yarmetov. The event was opened by the Vice-Rector for Youth and Spiritual - Educational Affairs S.Davletov, who wished success to all the activities of the project and the students.
The songs sung at the opening ceremony of the "Youth Week" project gave the participants of the project a festive mood, energy, and enthusiasm.
The following projects are planned to be held during the Youth Week:
✔️ "Gift to a friend" campaign
✔️Entertainment programs
✔️ Training
✔️Intellectual games
✔️Dance Festival
✔️ “Best Weekly Video” contest
✔️ “Best project” competition
✔️Concert programs
Today, on June 14, the first project of the "Youth Week" campaign "Gift to my friend" took place. In order to further expand the horizons of the youth, to support the initiatives of the President on reading, the Faculty of Pedagogy organized a book fair and an exhibition by the publishing house "Nihol".
During the exhibition, students got acquainted with the newly published books, presented books to friends and relatives. They also bought fiction books for their personal bookshelves.