Bugun, 2022-yil 25-fevral kuni Urganch davlat universiteti hamda O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administrasiyasi huzuridagi Axborot va ommaviy kommunikasiyalar agentligi Xorazm viloyat boshqarmasi hamkorligida  “Oliy ta’lim muassasalarida ma’naviy-ma’rifiy ishlar samaradorligi” mavzusida matbuot anjumani oʻtkazildi.
Anjumanda UrDU Yoshlar masalalari, maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha prorektori Sanjar Davletov soʻzga chiqib, oliy ta’lim muassasalari, xusasan, Urganch davlat universitetida ma’naviy-ma’rifiy ishlarning samaradorligini oshirishda amalga oshirilayotgan ishlar, galdagi rejalar, vazifalar haqida atroflicha axborot berdi.
Shuningdek, Yangi Oʻzbekistonning 2022-2026-yillarga moʻljallangan Taraqqiyot strategiyasida ham davlatimiz rahbari tomonidan maktablar, oliy ta’lim dargohlarida ma’naviy-ma’rifiy ishlar samaradorligini oshirish bo‘yicha aniq ko‘rsatmalar belgilab berilganligi, Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yilning 19-yanvardagi “Mahallalarda yoshlar bilan ishlash tizimini tubdan takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi  qarorining mohiyati va unda yoshlar bilan ishlashning belgilab berilgan yoʻnalishlari asosida UrDUda ham aniq reja va dasturlar ishlab chiqilganligi alohida qayd etilib,  ma’naviy-ma’rifiy ishlar davlatimiz siyosatida yanada yuksak o‘ringa ko‘tarilganligi  taʼkidlandi.
Matbuot anjumani ochiq muloqot tarzida o‘tib, ishtirokchilarning taklif va tashabbuslari tinglandi. Ular o‘zlarini qiziqtirgan savollariga javoblar oldilar.

Today, February 25, 2022, Urgench State University and the Khorezm regional department of the Agency for Information and Mass Communications under the Administration of the President of the Republic of Uzbekistan held a press conference on "The effectiveness of spiritual and educational work in higher education."
Sanjar Davletov, Vice-Rector for Youth Issues, Spiritual and Educational Affairs of UrSU, spoke at the conference and gave detailed information about the work being done to increase the effectiveness of spiritual and educational work in higher education institutions, in particular, Urgench State University.
It was noted that the Development Strategy of New Uzbekistan for 2022-2026 sets clear guidelines for the President to increase the effectiveness of spiritual and educational work in schools and universities, and on the basis of the Resolution of the President of the Republic of Uzbekistan dated January 19, 2022 "On measures to radically improve the system of work with youth in the neighborhoods" and the directions of work with youth, UrSU has developed specific plans and programs as well as that educational work has risen to a higher level in the policy of our state.
The press conference was held in the form of an open dialogue, where the offers and initiatives of the participants were heard. They got answers to their questions.