Urganch davlat universiteti Voleybol boʻyicha Oʻzbekiston Chempionatiga mezbonlik qilmoqda
Joriy yilning 1-6 mart kunlari Urganch davlat universiteti sport majmuasida ayollar oʻrtasida voleybol boʻyicha Oʻzbekiston Chempionatining 2-tur baxslari oʻtkazilishi rejalashtirilgan. Bugun, 1-mart sanasida kun davomida  mazkur Chempionatning ilk oʻyinlari boʻlib oʻtdi. Unda Qoraqalpogʻiston Respublikasi,  Samarqand,  Buxoro,  Namangan,  Jizzax  hamda  Xorazm viloyatlarining jamoalari baxsga kirdilar.
Ushbu Chempionatga xorijlik mehmonlar ham tashrif  buyurishgan. Xususan, Pokiston, Bangladesh, Maldiv orollari, Tojikiston, Qozogʻiston davlatlarining Voleybol Federatsiyasi kotiblari hamda mutasaddi xodimlari ishtirok etishmoqda.
Ayollar oʻrtasida voleybol boʻyicha Oʻzbekiston Chempionatining 2-tur baxslari 6-martga qadar davom etadi.

The second round of the Women's Volleyball Championship of Uzbekistan is scheduled for March 1-6 at the Urgench State University Sports Complex. Today, March 1, the first matches of the Championship took place during the day. Teams from the Republic of Karakalpakstan, Samarkand, Bukhara, Namangan, Jizzakh and Khorezm regions took part in the competition.
This Championship was also attended by foreign guests. In particular, the secretaries and officials of the Volleyball Federation of Pakistan, Bangladesh, the Maldives, Tajikistan and Kazakhstan are participating.