Urganch davlat universitetida 2-4 mart kunlari "Sport faoliyati" kafedrasi va O‘zbekiston Voleybol Federasiyasi hamkorligida "Zamonaviy voleybolning dolzarb muammolari, musobaqalarni tashkil qilish va o‘tkazish masalalari" mavzusida 3 kunlik menedjerlik kurslari oʻtkazildi. Unda Pokiston, Bangladesh, Maldiv orollari, Tojikiston, Qozogʻiston va Qirgʻiziston davlatlarining Voleybol Federatsiyasi kotiblari hamda mutasaddi xodimlari, Oʻzbekiston Voleybol Federasiyasining mutaxassislari hamda UrDU "Sport faoliyati" kafedrasining professor-oʻqituvchilari ishtirok etdilar.
Bugun, 4-mart sanasida menedjerlik kurslarida faol ishtiroki uchun barcha ishtirokchilarga Osiyo Voleybol Federatsiyasining ijrochi direktori janob Shanrit tomonidan sertifikatlar va oʻzbekistonlik mutaxassislar tomonidan xorijlik mehmonlarga esdalik sovgʻalari topshirildi.

Specialists who participated in the Volleyball Federation’s management courses were awarded certificates
On March 2-4, Urgench State University in cooperation with the Department of "Sports Activity" and the Volleyball Federation of Uzbekistan held a 3-day management course on "Current issues of modern volleyball, the organization, and conduct of competitions." It was attended by secretaries and officials of the Volleyball Federation of Pakistan, Bangladesh, Maldives, Tajikistan, Kazakhstan and Kyrgyzstan, experts of the Volleyball Federation of Uzbekistan and professors and teachers of the Department of "Sports Activity" of UrSU.
Today, March 4, Mr. Shanrit, Executive Director of the Asian Volleyball Federation, presented certificates to all participants for active participation in management courses, and Uzbek experts presented gifts to foreign guests.