2022-yilning  10-mart sanasida   “She’riyat shohsupasi”  ko‘rik-tanlovi  bo‘lib o‘tdi.  Unda Filologiya  fakultetining she'riyat ixlosmandlari, nazmga qiziquvchi faol talabalari she’riyat maydonida bahsga kirishdilar.
Tadbirni "O‘zbek tili va adabiyoti" kafedrasi mudiri, dots.S.Matkarimova  ochib berdi.
Tadbirning badiiy qismi 211-guruh talabalari tomonidan tashkillashtirilib, o'zbek she'riyatida o'ziga xos o'rin egallagan shoira Farida Afro'z qalamiga mansub she‘rlar, sahna ko‘rinishlari, kuy-qo‘shiqlar yig‘ilganlar qalbidan chuqur joy egalladi.
1-o'rin:  Saydametova Munisa
2-o'rin: Ismoilova Kamola
3-o'rin: Rajabova Asaloy
Tadbir so‘nggida tanlov g‘oliblari hamda kechaning  faol talabalariga  “O‘zbek tili va adabiyoti” kafedrasi mudiri, dots.S.Matkarimova  tomonidan Faxriy yorliq hamda esdalik sovg'alari topshirildi.
urdu.uz, Filologiya fakulteti haftaligi doirasida tashkil etilgan "She’riyat shohsupasi” ko‘rik-tanlovi "Shuhrat" medali, "Do'stlik" ordeni sohibasi Farida Afro'z ijodiga bag‘ishlandi

On March 10, 2022, the "Triumph of poetry" contest was held. Poetry enthusiasts and active students of the Philology Faculty competed in the field of poetry.
The event was opened by the head of the department "Uzbek language and literature", docent S. Matkarimova.
The artistic part of the event was organized by the students of group 211 and poems, plays, songs by Farida Afroz, who took a special place in Uzbek poetry, took a deep place in the hearts of those who participated.
Five participants of the Philology Faculty took an active part in the contest in all tasks and were judged by juries. According to the results of the contest:
1st place: Saidametova Munisa
2nd place: Ismailova Kamola
3rd place: Rajabova Asaloy
At the end of the event, the winners and active students of the event were awarded certificates of honor and gifts by the head of the department "Uzbek language and literature", docent S. Matkarimova.
At the event, the jury noted that this traditional contest plays an important role in identifying and supporting students who are creative and talanted.