Oliy taʼlim va mahalla hamkorligi kengaymoqda
Bugun, 11-mart sanasida oliy taʼlim va mahalla oʻrtasidagi hamkorlikni yanada kuchaytirish maqsadida Fizika-matematika fakulteti tyutorlari hamda fakultetning Yoshlar bilan ishlash boʻyicha dekan oʻrinbosari D.Yusupov  tashabbusi bilan “Qurolli kuchlar – tinchlik va osoyishtalik posboni” mavzusida uchrashuv tashkil etildi.
Unda "Ma’rifat" mahallasi  MFY raisi A.Xadjiyev, Urganch shahar 1- son Oilaviy poliklinikasi ayollar shifokori S.Adamova, Urganch shahar IIB organlari faoliyatini muvofiqlashtirish boshqarmasi 1- son IIB boshlig‘i,  podpolkovnik Sh.Xasanov, shimoli-g‘arbiy 53008-harbiy qism boshlig‘i X.Jahonovlar mehmon boʻlib, oʻz maʼruzalari bilan ishtirok etib, hayotiy tajribalari bilan   o‘rtoqlashdilar.

Сотрудничество высшего образования и «Махаллы» расширяется
Сегодня, 11 марта, по инициативе преподавателей Физико-математического факультета и заместителя декана по вопросам молодежи Д. Юсупова была организована встреча на тему "Вооруженные Силы - хранитель мира и спокойствия" в целях дальнейшего укрепления сотрудничества между высшим образованием и “махаллей”.
А.Хаджиев, председатель махалли Марифат, С.Адамова, гинеколог Семейной поликлиники № 1 в Ургенче, подполковник Ш.Хасанов, начальник отдела координации деятельности Управления внутренних дел Ургенча, подполковник Х.Джахонов, начальник Воинской части 53008, были гости и выступили с речью, и поделились своим жизненным опытом.