2022-yilning 12-mart sanasida UrDU konferensiyalar zalida “Yoshlar o'rtasida jinoyatchilikning oldini olish va unga qarshi kurashish” mavzusida profilaktik tadbir oʻtkazildi.
Unda Urganch shahar sudyasi S.Hamroqulov, Urganch shahar sudi raisi M.Hasanov, Tabiiy fanlar fakulteti Yoshlar bilan ishlash boʻyicha dekan oʻrinbosari O.Otaniyozov hamda fakultet talaba-yoshlari ishtirok etdilar.
Uchrashuvda tadbir mehmonlari mavzu yuzasidan soʻzga chiqib, mamlakatimizda qonunchilik tizimidagi o‘zgarishlar, jinoyatchilikning kelib chiqish sabablari, yoshlar orasida jinoyatchilik, giyohvandlik va boshqa salbiy illatlarni oldini olish bo‘yicha atroflicha maʼlumot berdilar.

On March 12, 2022, a preventive event on "Prevention and combating crime among youth" was held in the conference hall of UrSU.
Judge of Urgench S.Hamrokulov, Chairman of Urgench city court M.Hasanov, Deputy Dean for Youth Issues of the Natural Sciences Faculty O.Otaniyozov and students of the faculty took part in it.
During the meeting, the guests spoke on the topic and provided detailed information on changes in the legal system of the country, the causes of crime, the prevention of crime, drug addiction and other negative phenomena among youth.