Ishchi guruh Xorazm viloyatidagi taʼlim sifatini oʻrgandi
Oliy va oʻrta maxsus taʼlim vazirligi va Taʼlim inspeksiyasining galdagi manzili koʻhna Xorazm diyorida joylashgan oliygohlar boʻldi. Bugungi kunda hududda  jami 7 ta oliy ta’lim muassasalari faoliyat olib bormoqda va ularda 36 mingdan ortiq  talabalar tahsil olmoqda. Ishchi guruh ularda yaratilgan sharoitlar, taʼlim sifatining holatini kompleks oʻrganib, natijasi tahliliy muhokama qildi.
Yigʻilishda Oliy va oʻrta maxsus taʼlim vaziri A.Toshqulov, Taʼlim inspeksiyasi boshligʻi U.Toshkenboyev, Xorazm viloyat hokimining oʻrinbosari  S.Salayev hamda  hududdagi oliy taʼlim muassasalari va xalq taʼlim vakillari ishtirok etdilar.
Yigʻilishda viloyatidagi oliy taʼlim muassasalari, texnikumlar,  umumtaʼlim maktablari faoliyati boʻyicha tanqidiy-tahliliy oʻrganish natijalari atroflicha muhokama qilindi.
Viloyat oliy ta’lim muassasalari qo‘shma ishchi guruh tomonidan o‘rganilganda ta’lim sifatini oshirish va professor-o‘qituvchilar faoliyati samaradorligini yaxshilash borasida bir qator kamchiliklar va muammolar borligi aniqlandi.
Tadbir davomida taʼlim sifatini oshirishga toʻsqinlik qilayotgan ana shu  muammolarni aniqlash hamda sifat va samaradorlik koʻrsatkichlarini oshirishga qaratilgan  “Yoʻl xarita”si ishlab chiqib,  aniqlangan kamchiliklar va ularni bartaraf etish bilan bogʻliq masalalar yuzasidan tegishli vazifalar berildi

The Ministry of Higher and Secondary Special Education and the Inspectorate of Education were located in the former Khorezm region. Today, there are a total of 7 higher education institutions in the region, with more than 36,000 students. The working group comprehensively studied the conditions created in them, the state of education quality, and discussed the results analytically.
The meeting was attended by the Minister of Higher and Secondary Special Education A.Tashkulov, Head of the Inspectorate of Education U.Tashkenbaev, Deputy Governor of Khorezm region S.Salayev and representatives of higher education institutions and public education in the region.
The meeting discussed in detail the results of a critical analysis of the activities of higher education institutions, technical schools and secondary schools in the region.
The working group study of regional higher education institutions revealed a number of shortcomings and problems in improving the quality of education and improving the efficiency of faculty activities.
During the event, a roadmap was developed to identify these problems that hinder the improvement of the quality of education, as well as to improve the quality and efficiency, and relevant tasks were given on identified shortcomings and issues related to their elimination.