Fakultet professor-oʻqituvchilari, tyutorlari, 194-Matematika, 203-Amaliy matematika, 204-Matematika (rus) guruhi talabalari hamda "Marketing va talabalar amaliyoti" bo‘limi boshlig‘i Q.Yo‘ldoshev, 5-son TTJ mudiri Q.Roʻzmetovlar ishtirokidagi ushbu uchrashuvda Shovot tumanidagi “Usta Matsafo” fermer xoʻjaligi rahbari, xalq taʼlimi faoli, “Shuhrat” medali sohibi Sh.M.Oʻdaboyev hamda Oʻzbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlarining zaxiradagi podpolkovnigi I.Oʻ.Rahimovlar mehmon boʻlishdi.
Tadbir mehmonlari soʻzi avvalida Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.Mirziyoyevning “Yangi Oʻzbekiston strategiyasi” kitobining mazmun-mohiyati va undagi dolzarb masalalarga toʻxtaldilar.
Shuningdek, bugungi kundagi oʻz faoliyatlari, erishgan yutuqlari haqida gapirar ekanlar, albatta bular davlatimiz rahbari tomonidan munosib eʼtirof etilganligini gʻurur bilan tilga olishdi.
“Yurtimiz tinchligi, sarhadlarimiz daxlsizligi va xalqimiz osoyishtaligini asrab-avlaylash har birimizning vatan oldidagi muqaddas burchimiz” - deya alohida taʼkidladilar.
Barcha sohalarda yaratilayotgan keng imkoniyatlar, albatta, yoshlar siz yoshlar uchun deya taʼkidlab, kelajakda qaysi kasbni egallashingizdan qatʼiy nazar fidoyi va tashabbuskor inson boʻlishlarini tiladilar.
Uchrashuv yakunida talabalar oʻzlarini qiziqtirgan barcha savollariga javoblar va tavsiyalar olishdi.

Состоялось собрание на тему «Мы все одинаково вовлечены в будущее страны».
Сегодня на физико-математическом факультете была организована встреча на тему «Мы все одинаково вовлечены в будущее страны».
Профессора, преподаватели и тьюторы факультета, студенты групп 194-Математика, 203-Прикладная математика, 204-Математика (русский язык) и заведующий кафедрой «Маркетинг и практика студентов» К.Юлдашев, заведующий общежитием №5 К.Розметов. На встрече присутствовали начальник хозяйства «Уста Матсафо» Шовотского района Ш.М.Удабоев и подполковник запаса Вооруженных Сил Республики Узбекистан И.О.Рахимов.
В начале мероприятия гости рассказали о содержании книги «Стратегия нового Узбекистана» Президента Республики Узбекистан Ш. Мирзиёева и его современные проблемы.
Они также рассказали о своей текущей деятельности и достижениях, которые, безусловно, были с гордостью отмечены главой нашего государства.
«Священный долг каждого из нас — сохранить мир нашей страны, территориальную целостность и мир нашего народа», — сказал он.
Широкие возможности, созданные во всех сферах, безусловно, подчеркивают, что молодежь существует для молодежи и желает им быть самоотверженными и предприимчивыми людьми, независимо от их профессии в будущем.