Roman-german filologiyasi kafedrasi bir qancha xorijiy tashkilotlar bilan aloqa o'rnatgan. Shu jumaladan Germaniyaning SES (Senior Experten Service) tashkiloti bilan 2017-yildan beri samarali hamkorlik qilib kelinmoqda. Xar yili Germaniya tashkiloti tomonidan O'zbekistonga, shu qatori Urganch davlat Universitetiga Germaniyalik tajribali o'qituvchilar 4-6 haftaga tashrif buyurishadi.
Ushbu dastur doirasida ham joriy 2019-2020 o'quv yili uchun kafedra tomonidan Germaniyadan SES tashkiloti orqali 5 nafar o'qituvchi taklif etilgan. Shulardan, 29-sentabr kuni Wilhelm Rottman O'zbekistonga tashrif buyurdi va bugungi kunda Nemis tili ta'lim yo'nalishi 171-guruhida "Interkulturelle Kommunikation" (Xalqaro muloqot) fanidan talabalarga yangi, interfaol metodlar va komyuter texnikasi yordamida dars bermoqda.
16-oktabr kuni Germaniyadan yana bir o'qituvchi, Renate Simoneit, 2020 Fevral oyida K. Shultse va mart, aprel oylarida yana ingliz va fransuz tili o'qituvchilarining tashrifi kutilmoqda.
Mehmonlarimizning samarali faoliyati uchun universitet barcha sharoitlar, internet, kompyuter xizmatlarini yaratgan va mehmonlar Urganch shahrining shinam va zamonaviy mehmonxonalaridan biri, "Navro'z" mehmonxonasiga joylashtirilgan.

The Department of Roman-German Philology maintains contacts with several foreign organizations. In this regard, we have been successfully cooperating with SES (Senior Experten Service), Germany since 2017. Every year German teachers visit Uzbekistan, including Urgench State University, for 4-6 weeks.
In the framework of this program for the current 2019-2020 academic year the department has invited 5 teachers from Germany through SES. Among them is Wilhelm Rottman, who arrived in Uzbekistan on September 29 and currently teaches students in the 171st German Degree Group in Intercultural Communication (International Communication), using new, interactive techniques and computer techniques.
Another teacher from Germany, Renate Simoneit on October 16, 2020 K. Schultz in February and another English and French teachers are expected to visit in March and April.
The university has all the facilities, internet and computer services for the successful operation of our guests, and guests are accommodated in one of the cozy and modern hotels in Urgench, Navruz.