Universitet xodimlari uchun sayyor qabul oʻtkazildi
Ayni kunlarda  respublikamiz boʻylab Adliya vazirligi tomonidan 2022-yil 15-martdan 15-mayga qadar “Sog‘liqni saqlash va ta’lim tizimi xodimlarining huquqlarini himoya qilish” huquqiy aksiyasi o‘tkazilmoqda.
Mazkur aksiya yuzasidan joriy yilning 22-aprel kuni Urganch davlat universiteti xodimlari ishtirokida Sayyor qabul o‘tkazildi.
Sayyor qabulni UrDU Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha birinchi prorektori S.Davletov kirish soʻzi bilan ochib berdi.
Sayyor qabulda Xorazm viloyati Adliya boshqarmasi boshlig'ining o'rinbosari I.Nazarov,  bandlik, moliya va huquq sohasidagi mutaxassislar ishtirok qilib, o‘qituvchilar, pedagog xodimlar va ishchi xodimlar uchun qonunchilikda belgilangan huquq va imtiyozlari yuzasidan  huquqiy maslahatlar berilib, murojaatlari qabul qilindi.

Проведен мобильный прием для сотрудников университета
В настоящее время Министерство Юстиции Республики Узбекистан проводит правовую акцию «Защита прав работников системы здравоохранения и образования» с 15 марта по 15 мая 2022 года.
22 апреля состоялся выездной прием с участием сотрудников Ургенчского государственного университета.
Вступительным словом мобильный прием открыл Первый проректор по работе с молодежью и духовно-просветительской работе УрГУ С.Давлетов.
В мобильном приеме приняли участие заместитель начальника управления Юстиции Хорезмской области И.Назаров, специалисты в области занятости, финансов и права.