2022-yilning 25-aprel kuni Oʻzbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Jamoat xavfsizligi departamenti Huquqbuzarliklar profilaktikasi xizmati boshligʻi Baxtiyor Berdialiyev Urganch davlat universitetida boʻlib, talabalar bilan uchrashuv oʻtkazdi.
Uchrashuvda Xorazm viloyati Ichki ishlar boshqarmasi Terrorizm va ekstremizmga qarshi kurashish boshqarmasi xodimlari, UrDU rektori B.Abdullayev, Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha birinchi prorektori S.Davletov, barcha fakultetlar yoshlar bilan ishlash boʻyicha dekan muovinlari, tyutorlar hamda barcha fakultetlardan talaba-yoshlar ishtirok etdilar.
UrDU rektori B.Abdullayev uchrashuvni kirish soʻzi bilan ochib berdi.
Uchrashuv avvalida Baxtiyor Berdialiyev soʻzga chiqib, Ichki ishlar vazirligining vazifalari, turli jinoyatchilik va huquqbuzarliklarning oldini olish masalalari, bugungi kunda yoshlar, talabalar orasida uchrayotgan jinoyatchilik va huquqbuzarlik holatlari, huquqbuzarliklar profilaktikasi va IIV va oliy ta'lim tizimi hamkorligi masalalari yuzasidan maʼruza qildi. Talabalarga yuzlanib, bugungi kunda yoshlar uchun yaratilayotgan imkoniyatlardan oqilona foydalanishga, hamisha toʻgʻri yoʻldan yurishga va chuqur bilim olishga chaqirdi.
Shundan soʻng, “Hayoting oʻz qoʻlingda” nomli badiiy-hujjatli videorolik talabalar eʼtiboriga havola qilindi.
Tadbirda UrDU Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha birinchi prorektori S.Davletov ham soʻzga chiqib, bugungi kunda Urganch davlat universitetining Ichki ishlar boshqarmasi bilan hamkorlikda olib borayotgan ishlari haqida atroflicha maʼlumot berdi.
Shuningdek, Xorazm viloyat Ichki ishlar boshqarmasi Terrorizm va ekstremizmga qarshi kurashish boshqarmasi boshligʻi, mayor M.Bazarov hozirda yoshlar oʻrtasida sodir boʻlayotgan jinoyatchilik holatlari, hozirgi davrdagi ekstremizmga qarshi kurash, din niqobi ostidagi oqimlar va ulardan saqlanish masalalari haqida taqdimot orqali maʼruza qildi.

Bakhtiyor Berdialiyev, Head of the Crime Prevention Service of the Public Security Department of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan, met with students of Urgench State University
On April 25, 2022, Bakhtiyor Berdialiyev, Head of the Crime Prevention Service of the Public Security Department of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan, visited Urgench State University and met with students.
The meeting was attended by Khorezm Department of Internal Affairs, Department of Counter-Terrorism and Extremism, Rector of UrSU B.Abdullayev, First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual-Educational Work S.Davletov, Deputy Deans for Youth Affairs of all faculties, tutors and students from all faculties.
Rector of UrSU B.Abdullayev opened the meeting with an introductory speech.
During the meeting, Bakhtiyor Berdialiyev spoke about the tasks of the Ministry of Internal Affairs, the problems of solving various crimes and offenses, the control of crime and delinquency among young people and students, crime prevention and cooperation between the Interior Ministry and higher education. As a student, he called on young people today to always walk the right path and gain in-depth knowledge.
After that, the students were shown a documentary film "Your life is in your hands."
S.Davletov, First Vice-Rector for Youth Affairs and Spiritual and Educational Work of UrSU, also spoke at the event and gave detailed information about the work being done today in cooperation with the Department of Internal Affairs of Urgench State University.
Major M. Bazarov, Head of the Department for Combating Terrorism and Extremism of the Khorezm Regional Department of Internal Affairs, also spoke about the current crime situation, the current fight against extremism, religious movements and the recovery of young people.