2022-yilning 25-aprel kuni Oʻzbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Jamoat xavfsizligi departamenti Huquqbuzarliklar profilaktikasi xizmati boshligʻi Baxtiyor Berdialiyev Urganch davlat universitetida boʻlib, talabalar bilan uchrashuv oʻtkazdi.
Uchrashuvda Xorazm viloyati Ichki ishlar boshqarmasi Terrorizm va ekstremizmga qarshi kurashish boshqarmasi xodimlari, UrDU rektori B.Abdullayev, Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha birinchi prorektori S.Davletov, barcha fakultetlar yoshlar bilan ishlash boʻyicha dekan muovinlari, tyutorlar hamda barcha fakultetlardan talaba-yoshlar ishtirok etdilar.
UrDU rektori B.Abdullayev uchrashuvni kirish soʻzi bilan ochib berdi.
Uchrashuv avvalida Baxtiyor Berdialiyev soʻzga chiqib, Ichki ishlar vazirligining vazifalari, turli jinoyatchilik va huquqbuzarliklarning oldini olish masalalari, bugungi kunda yoshlar, talabalar orasida uchrayotgan jinoyatchilik va huquqbuzarlik holatlari, huquqbuzarliklar profilaktikasi va IIV va oliy ta'lim tizimi hamkorligi masalalari yuzasidan maʼruza qildi. Talabalarga yuzlanib, bugungi kunda yoshlar uchun yaratilayotgan imkoniyatlardan oqilona foydalanishga, hamisha toʻgʻri yoʻldan yurishga va chuqur bilim olishga chaqirdi.
Shundan soʻng, “Hayoting oʻz qoʻlingda” nomli badiiy-hujjatli videorolik talabalar eʼtiboriga havola qilindi.
Tadbirda UrDU Yoshlar masalalari va ma'naviy-ma'rifiy ishlar bo'yicha birinchi prorektori S.Davletov ham soʻzga chiqib, bugungi kunda Urganch davlat universitetining Ichki ishlar boshqarmasi bilan hamkorlikda olib borayotgan ishlari haqida atroflicha maʼlumot berdi.
Shuningdek, Xorazm viloyat Ichki ishlar boshqarmasi Terrorizm va ekstremizmga qarshi kurashish boshqarmasi boshligʻi, mayor M.Bazarov hozirda yoshlar oʻrtasida sodir boʻlayotgan jinoyatchilik holatlari, hozirgi davrdagi ekstremizmga qarshi kurash, din niqobi ostidagi oqimlar va ulardan saqlanish masalalari haqida taqdimot orqali maʼruza qildi.

25 апреля 2022 года начальник Службы профилактики правонарушений Управления общественной безопасности МВД Республики Узбекистан Бахтиёр Бердиалиев посетил Ургенчский государственный университет и встретился со студентами.
Во встрече приняли участие Хорезмское управление внутренних дел, управление по борьбе с терроризмом и экстремизмом, ректор УрГУ Б.Абдуллаев, первый проректор по работе с молодежью и духовно-воспитательной работе С.Давлетов, заместители деканов по работе с молодежью всех факультетов , преподаватели и студенты всех факультетов.
Вступительным словом встречу открыл ректор УрГУ Б.Абдуллаев.
В ходе встречи Бахтиёр Бердиалиев рассказал о задачах МВД, проблемах раскрытия различных преступлений и правонарушений, борьбе с преступностью и правонарушениями среди молодежи и студенческой молодежи, профилактике правонарушений и взаимодействии МВД с высшим образованием. Будучи студентом, он призывал сегодняшнюю молодежь всегда идти правильным путем и получать глубокие знания.
После этого студентам был показан документальный фильм «Ваша жизнь в ваших руках».
На мероприятии также выступил первый проректор по работе с молодежью и духовно-воспитательной работе УрГУ С.Давлетов, который подробно рассказал о работе, проводимой сегодня совместно с Департаментом внутренних дел Ургенчского государственного университета.
Начальник отдела по борьбе с терроризмом и экстремизмом Хорезмского областного управления внутренних дел майор М. Базаров также рассказал о текущей криминогенной обстановке, текущей борьбе с экстремизмом, религиозными течениями и оздоровлении молодежи.