2022-yil 30- aprel sanasida Urganch davlat universiteti Kengashining 9-majlisi bo‘lib o‘tdi.
Kengash universitet rektori Baxrom Abdullayev raisligida va Kengash a’zolari ishtirokida o‘tkazildi.
Kengash ishi an’anaga muvofiq qutlovlar bilan boshlandi.
Rektor B.Abdullayev kengash aʼzolari guvohligida Kimyoviy texnologiyalar fakulteti dotsenti Z.Boboyev, Jismoniy madaniyat fakulteti oʻqituvchisi M.Masharipova va Tarix fakulteti oʻqituvchisi M.Ahmedovalarga Fan doktori, shuningdek, universitetning 13 nafar professor-oʻqituvchilarga PhD diplomlarini topshirdi.
Universitet tayanch doktaranti O.Saidmamatovga O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti davlat stipendiyasi Guvohnomasi tantanali topshirildi.
Shundan so‘ng, Kengash yig‘ilishi kun tartibidagi turli xil masalalar bilan o‘z ishini davom ettirildi.

On April 30, 2022, the 9th meeting of the Council of Urgench State University was held.
The meeting was chaired by the rector of the university Bakhrom Abdullayev and attended by members of the Council.
The work of the council began with the traditional congratulations.
Rector B.Abdullayev presented Ph.D. diplomas to Z.Boboyev, docent of the Chemical Technology Faculty , M.Masharipova, teacher of the Physical Culture Faculty, and M.Ahmedova, teacher of the History Faculty, as well as other 13 faculties of the university.
The Ph.D. student of the university O. Saidmamatov was awarded the Certificate of the State Scholarship of the President of the Republic of Uzbekistan.