Bugun, 5-may kuni O'zbekiston Respublikasida xizmat ko'rsatgan fan arbobi, Toshkent arxitektura va qurilish instituti professori, t.f.d. Erkin Qosimov hamda O'zbekiston Respublikasi Innovatsion rivojlanish vazirligi ilmiy texnik kengash raisi Ibrohim Qosimovlar Urganch davlat universitetida boʻlib, UrDU Texnika fakulteti "Qurilish" kafedrasi mudiri Qodir Axmedov va t.f.d., professor Rahim Rahimovlar hamrohligida rektor Baxrom Abdullayev bilan uchrashdilar.
Uchrashuv avvalida rektor B.Abdullayev Urganch davlat universitetining bugungi kundagi faoliyati, imkoniyatlari, yaratilgan shart-sharoitlar va moddiy-texnik bazasi bilan tanishtirib oʻtdi.
Rasmiy muzokaralar davomida mehmonlar ilmiy salohiyatni yaqin yillarda yanada rivojlantirish haqida toʻxtalib, Xorazm yoshlariga qurilish sohasi bo'yicha ilmiy mavzular berish va ularga rahbarlik qilishga doim tayyor ekanliklarini bildirdilar. Toshkent arxitektura va qurilish instituti va Urganch davlat universiteti o'rtasida hamkorlik aloqalarini yanada kuchaytirishni taʼkidladilar. Bu borada tomonlarning takliflari tinglandi.
Shuningdek, Davlat dasturida belgilangan sohalar yuzasidan innovatsion ishlar bo'yicha yangi loyihalar yozish ishlari bo'yicha suhbat bo'lib oʻtdi.

Today, on May 5, Honored Scientist of the Republic of Uzbekistan, Professor of the Tashkent Institute of Architecture and Construction, Ph.D. Erkin Kasimov and Chairman of the Scientific and Technical Council of the Ministry of Innovative Development of the Republic of Uzbekistan Ibrahim Kasimov visited Urgench State University and met with Rector Bakhrom Abdullayev, accompanied by Head of the Department of Construction of the Technical Faculty of UrSU Qodir Ahmedov and Ph.D., Professor Rahim Rakhimov.
At the beginning of the meeting, Rector B.Abdullayev briefed on the current activities, opportunities, created conditions and material and technical base of Urgench State University.
During the official negotiation, the guests spoke about the further development of scientific potential in the coming years and expressed their readiness to provide scientific research work topics and to be supervisors of the youth of Khorezm in the field of construction. They noted the need to further strengthen cooperation between the Tashkent Institute of Architecture and Construction and Urgench State University. The proposals of the sides in this regard were heard.
There was also a discussion on the development of new projects on innovation in the areas identified in the State Program.