Urganch davlat universiteti ma‘muriyati barchangizni 9-may – “Xotira va qadrlash kuni” bilan chin qalbdan samimiy tabriklaydi!
Tinchlik-osoyishtalik va xotirjamlik inson uchun eng muhim hayotiy zarurat. Tinchlik bo‘lmas ekan xonadon ham, mamlakat ham aslo xotirjam bo‘la olmaydi, taraqqiy etmaydi.
O‘zbek xalqi azal-azaldan tinchliksevar xalq. Buyuk milliy ma’naviy merosimizda ham aynan shu g‘oya targ‘ib qilingan. 9-mayni Xotira va qadrlash kuni tarzida umumxalq bayrami sifatida nishonlab kelayotganimiz zamirida ham aynan ana shu ezgu maqsad, tinchlikni ulug‘lash yotibdi.
Bugun ham safimizda qanchadan-qancha urush qatnashchilari, front ortida mashaqqat chekkanlar bor. O‘tganlarni xotirlash, safimizda yurganlarni esa qadrlash juda savobli ish.
Siz, azizlarga va sizlarning timsolingizda butun oila a’zolaringizga chuqur hurmat-ehtiromimiz va ezgu tilaklarimizni izhor etamiz.

Dear university team!
The administration of Urgench State University sincerely congratulates all of you on May 9 - "Day of Memory and Honor"!
Peace and tranquility are the most important vital necessities for man. Without peace, neither the home nor the country will be peaceful and prosperous.
The Uzbek people have always been peace-loving. The same idea is propagated in our great national spiritual heritage. As we celebrate May 9 as a national holiday of Memory and Honor, this is the noble goal, the glorification of peace.
There are many war veterans in our ranks today, those who suffered behind the front lines. It is a wonderful thing to remember the past and to cherish those who are with us.