Urganch davlat universiteti ma‘muriyati barchangizni 9-may – “Xotira va qadrlash kuni” bilan chin qalbdan samimiy tabriklaydi!
Tinchlik-osoyishtalik va xotirjamlik inson uchun eng muhim hayotiy zarurat. Tinchlik bo‘lmas ekan xonadon ham, mamlakat ham aslo xotirjam bo‘la olmaydi, taraqqiy etmaydi.
O‘zbek xalqi azal-azaldan tinchliksevar xalq. Buyuk milliy ma’naviy merosimizda ham aynan shu g‘oya targ‘ib qilingan. 9-mayni Xotira va qadrlash kuni tarzida umumxalq bayrami sifatida nishonlab kelayotganimiz zamirida ham aynan ana shu ezgu maqsad, tinchlikni ulug‘lash yotibdi.
Bugun ham safimizda qanchadan-qancha urush qatnashchilari, front ortida mashaqqat chekkanlar bor. O‘tganlarni xotirlash, safimizda yurganlarni esa qadrlash juda savobli ish.
Siz, azizlarga va sizlarning timsolingizda butun oila a’zolaringizga chuqur hurmat-ehtiromimiz va ezgu tilaklarimizni izhor etamiz.

Уважаемый коллектив университета!
Администрация Ургенчского государственного университета искренне поздравляет всех вас с 9 мая – «Днем памяти и почестей»!
Мир и покой – важнейшие жизненные потребности человека. Без мира ни дом, ни страна не будут мирными и процветающими.
Узбекский народ всегда был миролюбивым. Та же идея пропагандируется в нашем великом национальном духовном наследии. Поскольку мы отмечаем 9 мая как национальный праздник Памяти и Чести, это и есть благородная цель, прославление мира.
Сегодня в наших рядах много ветеранов войны, тех, кто пострадал в тылу. Прекрасно помнить прошлое и дорожить теми, кто с нами.