Bugun, 12-may kuni Urganch davlat universiteti va Gyote instituti bilan hamkorlik shartnomani doirasida nemis tili oʻqituvchilarining beshinchi mobil anjumaniga start berildi.
Xorijiy filologiya fakulteti dekani Z.Jumaniyozov moderatorligidagi anjumanni Urganch davlat universiteti rektori Baxrom Abdullayev ochib berib, konferensiya ishiga rivoj tiladi.
Shuningdek, ochilish marosimida “Roman-german filologiyasi” kafedrasi professori A.Jumaniyozov, Gyote institutining Til boʻlimi boshligʻi D.Muhammadaminova, Samarqand davlat chet tillari instituti oʻqituvchisi Anton Umbax, Xorazm viloyati Xalq ta’limi boshqarmasi vakili, Xorijiy tillar boʻyicha uslubchi G.Nazirova, Xorazm viloyati Xorijiy tillarni ommalashtirish agentligi boshligʻi A.Qurbonboyevlar soʻzga chiqishdi.
Anjumanning ochilish qismida 70 nafar maktab va 20 nafar universitetning nemis tili oʻqituvchilari ishtirok etdilar.
Tushdan soʻng metodik yoʻnalishdagi tajribali xorijiy, respublika va mahalliy oʻqituvchilarning master klasslari boshlandi.

The fifth mobile conference of German language teachers was launched today, May 12, under a cooperation agreement with Urgench State University and the Goethe Institute.
Rector of Urgench State University Bakhrom Abdullayev opened the conference moderated by the Dean of the Faculty of Foreign Philology Z.Jumaniyazov and wished success to the conference.
Also at the opening ceremony, Professor of the Department of Roman-German Philology A.Jumaniyazov, Head of the Language Department of the Goethe Institute D.Muhammadaminova, teacher of the Samarkand State Institute of Foreign Languages Anton Umbach, representative of the Khorezm Regional Department of Public Education, methodologist on foreign languages G.Nazirova , The head of the Agency for the Promotion of Foreign Languages of Khorezm region A. Kurbanbaev spoke.
The opening part of the conference was attended by 70 and 20 German language teachers from schools and universities respectively.