15-may – “Xalqaro oila kuni” munosabati bilan 12-may kuni Urganch davlat universitetiga Xorazm viloyati hokimligi "Mehr-shavqat va salomatlik" jamoat fondi viloyat bo'limi raisi L.Asqarova rahbarligidagi sog'lom turmush tarzi targ'ibot guruhi tashrif buyurdi.
Tarix, Pedagogika, San'atshunoslik, Xorijiy filologiya fakultetlari talaba-yoshlari ishtirokida  "Mustahkam oila qurishda sog'lom turmush tarzining ahamiyati" mavzusida ochiq muloqot o'tkazildi.
Ochiq muloqotga UrDU Xotin-qizlar maslahat kengashi raisi Sh.Nurullayeva moderatorlik qildi.
Unda L.Asqarova "Sog'lom turmush tarzi talablari", OITS ga qarshi kurash markazi bosh shifokor o'rinbosari G'.Xalimov "Oitsdan saqlanish yo'llari", “O'zbekiston qahramoni” unvoni sohibi E.Karimov "Oilada mehr-oqibat va sabrning ahamiyati", "Sog'lom avlod" xayriya fondi direktori Y.Mehmonova "Sog'lom oila-jamiyat tayanchi", "O'zbek navo" viloyat rahbari X.Yo'ldoshev  "Milliy kuy-qo'shiqlarimizni yosh avlod tarbiyasidagi roli", "Xorazm haqiqati" gazetasi bosh muharriri S.Xudoyberganova  "Ijod va ilmning inson ma'naviyatini yuksaltirishdagi ahamiyati",  Urganch shahar deputati S.Atayeva "Mustahkam oila-mustahkam kelajak", UrDU professori S.Masharipova  "Oila-kichik Vatandir", O'zbekiston Ekologik partiyasi Xorazm viloyati partiya tashkiloti rais o'rinbosari B.Qalandarov  "Atrof-muhit ozodaligi-bu sog'lom hayot demakdir" mavzularida ma'ruza qildilar. Ochiq muloqot qizgʻin savol-javoblar va fikr-mulohazalarga boy tarzda oʻtdi.
Oʻzbekiston xalq artisti G.Rahimova ijrosida yangragan navolar talaba-yoshlarga bayramona kayfiyat ulashdi.
Muloqot so'nggida  Sh.Nurullayeva ajoyib muloqot uchun targ'ibot guruhi va ularning rahbari L.Asqarovaga minnatdorchilik bildirdi.
urdu.uz, "Mustahkam oila qurishda sog'lom turmush tarzining ahamiyati" mavzusida ochiq muloqot o'tkazildi

May 15 - On the occasion of "International Family Day" on May 12, Urgench State University was visited by a healthy lifestyle promotion group led by Askarova, Chairman of the Regional Department of the public fund "Mehr-shavqat va salomatlik" of Khorezm region khokimiyat.
An open dialogue on "The importance of a healthy lifestyle in building a strong family" was held with the participation of students of the faculties of History, Pedagogy, Art, Foreign Philology.
The open dialogue was moderated by the chairwoman of the Women's Advisory Board of UrSU Sh.Nurullayeva.
L.Askarova made a report on "Requirements for a healthy lifestyle." G. Khalimov, Deputy Chief Physician of the AIDS Center, made a presentation on "Ways to prevent AIDS." E.Karimov, the holder of the title "Hero of Uzbekistan", spoke on "The importance of kindness and patience in the family." Director of the Healthy Generation Charitable Foundation Y.Mehmanova made a report on "Healthy family and society". The head of the Uzbek Navo region H. Yuldashev made a report on "The role of our national songs in educating the younger generation." The editor-in-chief of the newspaper "Khorezm Haqiqati" S.Khudoyberganova made a report on "The role of creativity and science in raising human spirituality." The deputy of Urgench S.Atayeva made a report on "Strong family - strong future". Professor of UrSU S. Masharipova made a report on "Family is a small country." B. Kalandarov, Deputy Chairman of the Khorezm Regional Party Organization of the Ecological Party of Uzbekistan, made a report on "Environmental cleanliness means a healthy life." The open dialogue was full of lively questions and answers.
The melodies performed by the People's Artist of Uzbekistan G. Rahimova gave the students a festive mood.
At the end of the conversation, Sh. Nurullayeva thanked the advocacy group and their leader L. Askarova for the excellent dialogue.