15-may – “Xalqaro oila kuni” munosabati bilan 12-may kuni Urganch davlat universitetiga Xorazm viloyati hokimligi "Mehr-shavqat va salomatlik" jamoat fondi viloyat bo'limi raisi L.Asqarova rahbarligidagi sog'lom turmush tarzi targ'ibot guruhi tashrif buyurdi.
Tarix, Pedagogika, San'atshunoslik, Xorijiy filologiya fakultetlari talaba-yoshlari ishtirokida  "Mustahkam oila qurishda sog'lom turmush tarzining ahamiyati" mavzusida ochiq muloqot o'tkazildi.
Ochiq muloqotga UrDU Xotin-qizlar maslahat kengashi raisi Sh.Nurullayeva moderatorlik qildi.
Unda L.Asqarova "Sog'lom turmush tarzi talablari", OITS ga qarshi kurash markazi bosh shifokor o'rinbosari G'.Xalimov "Oitsdan saqlanish yo'llari", “O'zbekiston qahramoni” unvoni sohibi E.Karimov "Oilada mehr-oqibat va sabrning ahamiyati", "Sog'lom avlod" xayriya fondi direktori Y.Mehmonova "Sog'lom oila-jamiyat tayanchi", "O'zbek navo" viloyat rahbari X.Yo'ldoshev  "Milliy kuy-qo'shiqlarimizni yosh avlod tarbiyasidagi roli", "Xorazm haqiqati" gazetasi bosh muharriri S.Xudoyberganova  "Ijod va ilmning inson ma'naviyatini yuksaltirishdagi ahamiyati",  Urganch shahar deputati S.Atayeva "Mustahkam oila-mustahkam kelajak", UrDU professori S.Masharipova  "Oila-kichik Vatandir", O'zbekiston Ekologik partiyasi Xorazm viloyati partiya tashkiloti rais o'rinbosari B.Qalandarov  "Atrof-muhit ozodaligi-bu sog'lom hayot demakdir" mavzularida ma'ruza qildilar. Ochiq muloqot qizgʻin savol-javoblar va fikr-mulohazalarga boy tarzda oʻtdi.
Oʻzbekiston xalq artisti G.Rahimova ijrosida yangragan navolar talaba-yoshlarga bayramona kayfiyat ulashdi.
Muloqot so'nggida  Sh.Nurullayeva ajoyib muloqot uchun targ'ibot guruhi va ularning rahbari L.Asqarovaga minnatdorchilik bildirdi.
urdu.uz, "Mustahkam oila qurishda sog'lom turmush tarzining ahamiyati" mavzusida ochiq muloqot o'tkazildi

15 мая - По случаю «Международного дня семьи» 12 мая Ургенчский государственный университет посетила группа пропаганды здорового образа жизни во главе с Аскаровой, председателем Регионального отделения общественного фонда «Мехр-шавкат ва саломатлик» Хорезмской области хокимият.
Состоялся открытый диалог на тему «Значение здорового образа жизни в построении крепкой семьи» с участием студентов факультетов Истории, Педагогики, Искусства, Иностранной филологии.
Модератором открытого диалога выступила председатель Женского экспертного совета УрГУ Ш.Нуруллаева.
Л.Аскарова выступила с докладом на тему «Требования к здоровому образу жизни». Г. Халимов, заместитель главного врача Центра СПИД, выступил с докладом на тему «Пути профилактики СПИДа». Э.Каримов, обладатель звания «Герой Узбекистана», выступил на тему «О важности доброты и терпения в семье». Директор Благотворительного фонда «Здоровое поколение» Ю.Мехманова выступила с докладом на тему «Здоровая семья и общество». Глава Узбекского Навоского района Х.Юлдашев выступил с докладом на тему «Роль наших национальных песен в воспитании подрастающего поколения». Главный редактор газеты «Хорезм хакикати» С.Худойберганова выступила с докладом на тему «Роль творчества и науки в повышении духовности человека». Депутат Ургенча С.Атаева выступила с докладом «Крепкая семья – крепкое будущее». Профессор УрГУ С.Машарипова выступила с докладом на тему «Семья – маленькая страна». Заместитель председателя Хорезмской областной партийной организации Экологической партии Узбекистана Б. Каландаров выступил с докладом на тему «Экологическая чистота – залог здорового образа жизни». Открытый диалог был насыщен живыми вопросами и ответами.
Мелодии в исполнении народной артистки Узбекистана Г.Рахимовой подарили учащимся праздничное настроение.
В конце беседы Ш. Нуруллаева поблагодарила группу адвокатов и их лидера Аскарову Л. за отличный диалог.