Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirining buyrug‘i asosida kelgan ishchi guruh a’zolari: Mamarajab Tajiyev hamda Marat Salimovlar oʻrganishlar avvalida universitet rektori Baxrom Abdullayev bilan uchrashdilar.
Oʻrganishlar doirasida O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2017-yil 20-apreldagi "Oliy ta’lim tizimini yanada rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida"gi qarori ijrosini ta’minlanishi hamda xalqaro moliya institutlari ishtirokidagi loyihalar doirasida oliy ta’lim muassasalariga yetkazib berilgan o‘quv laboratoriya jihozlaridan o‘quv jarayonida samarali foydalanish holati bo‘yicha tahlil qilish rejalashtirilgan.

A working group is conducting observations at Urgench State University
Members of the working group, Mamarajab Tajiyev and Marat Salimov, who visited on the orders of the Minister of Higher and Secondary Special Education, met with the rector of the university, Bahrom Abdullayev, at the beginning of the observation.
As part of the observation, the analysis of the implementation of the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated April 20, 2017 "On measures to further develop the system of higher education" and effective use of educational laboratory equipment in the educational process delivered to higher educational institutions within the framework of projects with the participation of international financial institutions is planned.