Universitet Kuzatuv kengashining navbatdagi yig‘ilishi o‘tkazildi
2022-yil 14-may sanasida Urganch davlat universiteti Kuzatuv kengashining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Unda kun tartibidan o'rin olgan Urganch davlat universitetining “Xalqaro e’tirof etilgan tashkilotlar reytingining yuqori o‘rinlaridan joy olishiga qaratilgan maqsadli chora-tadbirlarni o‘z ichiga oluvchi uzoq va o‘rta muddatli strategik rivojlantirish dasturi”ni tasdiqlash, Urganch davlat universitetining “Rahbar xodimlar faoliyatining samaradorligini baholash mezonlarini (KPI)”ni tasdiqlash, Urganch davlat universitetining “Professor-o‘qituvchilar va ishchi xodimlarini byudjetdan tashqari mablag‘lar hisobidan ustama haq belgilash, mukofotlash, moddiy rag‘batlantirish tartibi to‘g‘risida Nizom”ni tasdiqlash, Urganch davlat universitetining rivojlantirish jamg‘armasi to‘g‘risida Nizomni tasdiqlash, 2022/2023 o‘quv yilidan universitet tashkiliy tuzilmasiga qo‘shimcha yangi lavozim, tarkibiy bo‘linmalar va shtat birliklarini joriy etish hamda optimallashtirish, universitetda 2022/2023 o‘quv yilidan boshlab ta’lim xizmatlari bozoridagi talabni inobatga olgan holda to‘lov-kontrakt asosida o‘qitish qiymatini belgilash hamda talabalarning to‘lov-kontrakt mablag‘larini to‘lash muddatlarini belgilash va uzaytirish, universitetning o‘quv-ilmiy jarayonlariga jalb etiladigan xorijiy professor o‘qituvchilar va yuqori malakali mutaxassislar mehnatiga haq to‘lash miqdorlarini belgilash, moddiy texnik bazani mustahkamlash va qurilish ishlarining borishi va yangi rejalar to‘g‘risida moliya-iqtisod ishlari bo‘yicha prorektor hisoboti kabi qator masalalar muhokama qilindi.

Очередное заседание Наблюдательного совета Ургенчского государственного университета состоялось 14 мая 2022 года.
Об утверждении «Долгосрочной и среднесрочной программы стратегического развития Ургенчского государственного университета, включающей целевые меры, направленные на занятие места в высших рейтингах международно-признанных организаций», которая стоит на повестке дня Ургенчского государственного университета Утверждение « Критерии оценки деятельности управленческого персонала (КПЭ)», «Положение о порядке определения доплаты, премирования, материального стимулирования профессорско-преподавательского состава и работников за счет внебюджетных средств» Ургенчского государственного университета утверждение, утверждение Положение о Фонде развития Ургенчского государственного университета, введение и оптимизация дополнительных новых должностей, структурных подразделений и штатных единиц в организационную структуру университета с 2022/2023 учебного года, в университете с 2022/2023 учебного года на на платно-контрактной основе с учетом спроса на рынке образовательных услуг определение стоимости обучения и определение и продление сроков оплаты обучения и контрактных средств, определение размера вознаграждения за работу иностранных профессоров и высококвалифицированных специалистов, вовлеченных в образовательный и научный процессы университета, материальный ряд обсуждались такие вопросы, как отчет проректора по финансово-экономической работе о ходе строительных работ и новые планы по укреплению технической базы.
Также в ходе совещания были определены планы регулярного выполнения поставленных задач, в связи с чем были даны поручения должностным лицам.