Xabaringiz bor, Urganch davlat universitetida 11-fevral - "Xalqaro Ilm -fan sohasidagi ayollar va qizlar xalqaro kuni" haftaligi munosabati bilan 16 ta nominatsiya boʻyicha olima ayollarimizning ilmiy ishlanmalari va loyihalari tanlovi oʻtkazilgan edi. Bugun ushbu tanlovning taqdirlash morasimi boʻlib oʻtdi.
Unda viloyatimizdagi davlat oliy taʼlim muassasalari vakillari, vohamizning koʼzga koʼringan tashabbuskor, har jabhada ilgʼor ayollari hamda Urganch davlat universiteti professor-oʼqituvchilari va talaba-yoshlari ishtirok etishdi.
Taqdirlash marosimini UrDU Ilmiy ishlar va innovatsiyalar boʻyicha prorektori Z.Ibragimov ochib berdi va tanlovning gʻoliblarini eʼlon qildi.
Tanlovda Urganch davlat universitetidan 28 nafar ayol pedagog xodim va talaba qizlar g’olib bo’lib, universitetning diplom va esdalik sovg’alari bilan taqdirlandi va keyingi bosqichga yo’llanma olishdi.
Tanlovning Urganch davlat universiteti gʻoliblari bilan tanishing:
“Eng yaxshi sanoat namunasi muallifi” nominatsiyasi boʻyicha 1-oʻrin Ochilova Sanobar;
“Eng yaxshi EHM uchun dastur va ma’lumotlar bazasi muallifi” nominatsiyasi boʻyicha 1-oʻrin Ismoilova Ximoyat;
“Eng samarali innovatsion loyiha (fan va texnikaning ustuvor yo‘nalishlari bo‘yicha) muallifi” nominatsiyasi boʻyicha 1-oʻrin Toshnazarova Dilnavoz;
“AKT bo‘yicha eng yaxshi innovatsion loyiha muallifi” nominatsiyasi boʻyicha 1-oʻrin Avezmuratova Zebo;
“Yengil sanoat va to‘qimachilik sohalaridagi yaxshi innovatsion loyiha muallifi” nominatsiyasi boʻyicha 1-oʻrin Salayeva Nozima;
“Eng yaxshi ijtimoiy loyiha muallifi” nominatsiyasi boʻyicha 1-oʻrin Boymuradova Xosiyat, 2-oʻrin Qadirova Xurshida, 3-oʻrin Jumaniyazova Mohira;
“Pedagogika bo‘yicha eng yaxshi innovatsion loyiha muallifi” nominatsiyasi boʻyicha 1-oʻrin Salayeva Muxabbat, 2-oʻrin Pirnazarova Manzura;
“Qishloq xo‘jaligi yo‘nalishidagi eng yaxshi innovatsion loyiha muallifi” nominatsiyasi boʻyicha 2-oʻrin Raximova Xolisxon;
“Xizmat ko‘rsatish sohasidagi eng yaxshi innovatsion loyiha muallifi” nominatsiyasi boʻyicha 2-oʻrin Matyaqubova Dilfuza, nominatsiyasi boʻyicha 3-oʻrin Ataboyeva Karomat;
“Tadqiqotchilarning eng jonkuyar ustozi” nominatsiyasi boʻyicha 1-oʻrin Matkarimova Salomat, 2-oʻrin Nurullayeva Shoira, 3- oʻrin Asatova Umida;
“Eng faol ixtirochi talaba-qiz” nominatsiyasi boʻyicha 1-oʻrin Sultonboyeva Zilola, 2-oʻrin Karimova Dinora, 3-oʻrin Samandarova Gulhayo;
“Eng yaxshi maqola muallifi” nominatsiaysi boʻyicha 1-oʻrin Yusupova Indira, 2-oʻrin Allaberganova Umida, 3-oʻrin Xusinova Gulhayo;
“Eng yaxshi innovatsion g‘oya (loyiha) muallifi” nominatsiyasi boʻyicha 1-oʻrin Xo‘jaeva Mahliyo, 2-oʻrin Allaberganova Noila, 2-oʻrin Bekturdiyeva Gulruxsor, 3-oʻrin Abdullayeva Maftuna.

Как известно, в связи с неделей 11 февраля - «Международным днем женщин и девушек в науке» - в Ургенчском государственном университете прошел конкурс научных разработок и проектов наших женщин-ученых по 16 номинациям. Сегодня состоялась церемония награждения победителей этого конкурса.
В нем приняли участие представители государственных высших учебных заведений нашего региона, выдающиеся инициативные женщины нашего региона, передовые во всех отношениях, профессорско-преподавательский состав и студенты Ургенчского государственного университета.
Церемонию награждения открыл проректор по научной работе и инновациям УрГУ З.Ибрагимов и объявил победителей конкурса.
28 преподавателей и студенток Ургенчского государственного университета стали победителями конкурса, награждены дипломами и сувенирами университета и прошли в следующий тур.
Знакомьтесь с победителями конкурса Ургенчского государственного университета:
Очилова Санобар, 1 место в номинации «Автор лучшего промышленного образца»;
Исмаилова Химаят, 1 место в номинации «Автор программы и базы данных на лучший ЭУМ»;
Тошназарова Дилнавоз, 1 место в номинации «Автор наиболее эффективного инновационного проекта (по приоритетным направлениям науки и техники)»;
Авезмуратова Зебо, 1 место в номинации «Автор лучшего инновационного ИКТ-проекта»;
Салаева Нозима, 1 место в номинации «Автор хорошего инновационного проекта в легкой промышленности и текстиле»;
Боймурадова Хосият заняла 1-е место, Хуршид Кадирова - 2-е место, Джуманиязова Махира - 3-е место в номинации «Автор лучшего социального проекта».
1 место Салаева Мухабат, 2 место Пирназарова Манзура в номинации «Автор лучшего инновационного проекта по педагогике»;
Рахимова Холисхан, 2 место в номинации «Автор лучшего инновационного проекта в области сельского хозяйства»;
Матякубова Дильфуза, 2 место в номинации «Автор лучшего инновационного проекта в сфере сервиса», Атабоева Каромат, 3 место в номинации;
1 место Маткаримова Саломат, 2 место Нуруллаева Шоира, 3 место Асатова Умида в номинации «Самый увлеченный педагог-исследователь»;
Зилола Султанбоева заняла 1 место, Динора Каримова заняла 2 место, Самандарова Гулхайо заняла 3 место в номинации «Самая активная студентка-изобретатель»;
Юсупова Индира заняла 1 место, Умида Аллаберганова заняла 2 место, Хусинова Гулхайо заняла 3 место в номинации «Автор лучшей статьи».
В номинации «Автор лучшей инновационной идеи (проекта)» 1 место досталось Ходжаевой Махлие, 2 место Аллабергановой Наиле, 2 место Бектурдиевой Гулрухсор, 3 место Абдуллаевой Мафтуне.