Xabaringiz bor, Urganch davlat universitetida 11-fevral - "Xalqaro Ilm -fan sohasidagi ayollar va qizlar xalqaro kuni" haftaligi munosabati bilan 16 ta nominatsiya boʻyicha olima ayollarimizning ilmiy ishlanmalari va loyihalari tanlovi oʻtkazilgan edi. Bugun ushbu tanlovning taqdirlash morasimi boʻlib oʻtdi.
Unda viloyatimizdagi davlat oliy taʼlim muassasalari vakillari, vohamizning koʼzga koʼringan tashabbuskor, har jabhada ilgʼor ayollari hamda Urganch davlat universiteti professor-oʼqituvchilari va talaba-yoshlari ishtirok etishdi.
Taqdirlash marosimini UrDU Ilmiy ishlar va innovatsiyalar boʻyicha prorektori Z.Ibragimov ochib berdi va tanlovning gʻoliblarini eʼlon qildi.
Tanlovda Urganch davlat universitetidan 28 nafar ayol pedagog xodim va talaba qizlar g’olib bo’lib, universitetning diplom va esdalik sovg’alari bilan taqdirlandi va keyingi bosqichga yo’llanma olishdi.
Tanlovning Urganch davlat universiteti gʻoliblari bilan tanishing:
“Eng yaxshi sanoat namunasi muallifi” nominatsiyasi boʻyicha 1-oʻrin Ochilova Sanobar;
“Eng yaxshi EHM uchun dastur va ma’lumotlar bazasi muallifi” nominatsiyasi boʻyicha 1-oʻrin Ismoilova Ximoyat;
“Eng samarali innovatsion loyiha (fan va texnikaning ustuvor yo‘nalishlari bo‘yicha) muallifi” nominatsiyasi boʻyicha 1-oʻrin Toshnazarova Dilnavoz;
“AKT bo‘yicha eng yaxshi innovatsion loyiha muallifi” nominatsiyasi boʻyicha 1-oʻrin Avezmuratova Zebo;
“Yengil sanoat va to‘qimachilik sohalaridagi yaxshi innovatsion loyiha muallifi” nominatsiyasi boʻyicha 1-oʻrin Salayeva Nozima;
“Eng yaxshi ijtimoiy loyiha muallifi” nominatsiyasi boʻyicha 1-oʻrin Boymuradova Xosiyat, 2-oʻrin Qadirova Xurshida, 3-oʻrin Jumaniyazova Mohira;
“Pedagogika bo‘yicha eng yaxshi innovatsion loyiha muallifi” nominatsiyasi boʻyicha 1-oʻrin Salayeva Muxabbat, 2-oʻrin Pirnazarova Manzura;
“Qishloq xo‘jaligi yo‘nalishidagi eng yaxshi innovatsion loyiha muallifi” nominatsiyasi boʻyicha 2-oʻrin Raximova Xolisxon;
“Xizmat ko‘rsatish sohasidagi eng yaxshi innovatsion loyiha muallifi” nominatsiyasi boʻyicha 2-oʻrin Matyaqubova Dilfuza, nominatsiyasi boʻyicha 3-oʻrin Ataboyeva Karomat;
“Tadqiqotchilarning eng jonkuyar ustozi” nominatsiyasi boʻyicha 1-oʻrin Matkarimova Salomat, 2-oʻrin Nurullayeva Shoira, 3- oʻrin Asatova Umida;
“Eng faol ixtirochi talaba-qiz” nominatsiyasi boʻyicha 1-oʻrin Sultonboyeva Zilola, 2-oʻrin Karimova Dinora, 3-oʻrin Samandarova Gulhayo;
“Eng yaxshi maqola muallifi” nominatsiaysi boʻyicha 1-oʻrin Yusupova Indira, 2-oʻrin Allaberganova Umida, 3-oʻrin Xusinova Gulhayo;
“Eng yaxshi innovatsion g‘oya (loyiha) muallifi” nominatsiyasi boʻyicha 1-oʻrin Xo‘jaeva Mahliyo, 2-oʻrin Allaberganova Noila, 2-oʻrin Bekturdiyeva Gulruxsor, 3-oʻrin Abdullayeva Maftuna.

As you know, in connection with the week of February 11 - "International Day of Women and Girls in Science" - a contest of scientific developments and projects of our female scientists in 16 nominations was held at Urganch State University. The awarding ceremony of this contest was held today.
It was attended by representatives of state higher education institutions of our region, outstanding initiative women of our region, advanced in all aspects, professors and teachers and students of Urganch State University.
The awarding ceremony was opened by Z. Ibragimov, vice-rector for Research and Innovation of UrSU, and announced the winners of the contest.
28 female teachers and students from Urganch State University won the contest, were awarded diplomas and souvenirs of the university, and were sent to the next round.
Get to know the winners of the Urganch State University contest:
Ochilova Sanobar, 1st place in the nomination "Author of the best industrial example";
Ismailova Khimayat, 1st place in the nomination "Author of the program and database for the best EHM";
Toshnazarova Dilnavoz, 1st place in the nomination "Author of the most effective innovative project (in the priority areas of science and technology)";
Avezmuratova Zebo, 1st place in the nomination "Author of the best innovative ICT project";
Salayeva Nozima, 1st place in the nomination "Author of a good innovative project in light industry and textile";
Boymuradova Khosiyat won 1st place, Khurshid Kadyrova won 2nd place, Jumaniyazova Mahira won 3rd place in the nomination "Author of the best social project".
1st place Salayeva Mukhabat, 2nd place Pirnazarova Manzura in the nomination "Author of the best innovative project on pedagogy";
Rakhimova Kholiskhan, 2nd place in the nomination "Author of the best innovative project in the field of agriculture";
Matyaqubova Dilfuza, 2nd place in the nomination "Author of the best innovative project in the field of service", Ataboyeva Karomat, 3rd place in the nomination;
1st place Matkarimova Salomat, 2nd place Nurullayeva Shoira, 3rd place Asatova Umida in the nomination "The most enthusiastic teacher of researchers";
Zilola Sultanboyeva won 1st place, Dinora Karimova won 2nd place, Samandarova Gulhayo won 3rd place in the nomination "The most active female student-inventor";
Yusupova Indira won 1st place, Umida Allaberganova won 2nd place, Khusinova Gulhayo won 3rd place in the category "Author of the best article".
In the nomination "Author of the best innovative idea (project)" the 1st place went to Khojaeva Mahliyo, the 2nd place to Allaberganova Naila, the 2nd place to Bekturdiyeva Gulrukhsor, the 3rd place to Abdullayeva Maftuna.