Ayni kunlarda Urganch davlat universitetining axborot va murabbiylik soatlarida yangilanayotgan Konstitutsiyamizning targʻibotiga bagʻishlab, mashgʻulotlar olib borilmoqda.
Xususan, bugun Urganch davlat universiteti Fizika -matematika fakulteti 225-guruh talabalari ishtirokida "Yangi Oʻzbekistonda yangi tahrirdagi Konstitutsiya" mavzusida axborot va murabbiylik soati oʻtkazildi.
Mashgʻulotda talabalarga bosh qomusimizni yangilashga boʻlgan zarurat, yangi tahrirda qanday oʻzgarishlar kutilayotganligi, undagi asosiy yangiliklar, insonning huquq va erkinliklar doirasi, shuningdek, ta'lim olish huquqi va imkoniyatlari kengaytirilayotganligi hamda oʻqituvchilar konstitutsiyaviy maqomga ega boʻlishlari ham qonun bilan belgilab qoʻyilayotganligi haqida maʼlumotlar berdilar.

В эти дни в информационно-тренировочные часы Ургенчского государственного университета проходят тренинги, посвященные популяризации нашей обновленной Конституции.
Сегодня, в частности, был проведен информационно-тренерский час на тему «Конституция в Новом Узбекистане» с участием студентов 225-й группы Физико-математического факультета Ургенчского государственного университета.
В ходе обучения слушатели были проинформированы о необходимости обновления нашей основной конституции, какие изменения ожидаются в новой редакции, основные нововведения в ней, объем прав и свобод человека, а также право и возможности на образование. расширяется, а наличие у учителей конституционного статуса определяется законом.