Bugun, 24-mart kuni UrDU Xorijiy filologiya fakultetida "Biz kelajagimizga befarq emasmiz" mavzusida davra suhbati boʻlib oʻtdi.
Unda Xalq deputatlari Urganch tuman kengashi kotibiyati mudiri Z.Masharipova, O'zbekiston Respublikasi Diniy ishlar bo'yicha qo'mitaning Urganch tumani bosh mutaxassisi O.Polvonov, fakultet tyutorlari va talaba-yoshlar ishtirok etdilar.
Uchrashuvda “O‘zbekiston Respublikasining Konstitutsiyasiga o‘zgartish va qo‘shimchalar kiritish to‘g‘risida”gi Konstitutsiyaviy qonun loyihasini takomillashtirish bo‘yicha amalga oshirilgan ishlar muhokama qilinib, yangilanayotgan Konstitutsiyada yoshlarga oid qator normalar belgilab berilganligi haqida atroflicha soʻz yuritildi.

A roundtable discussion on the topic
Today, on March 24, a roundtable discussion on the topic "We are not indifferent to our future" was held at the Faculty of Foreign Philology of UrSU.
Z.Masharipova, head of the secretariat of the Urganch District Council of People's Deputies, O.Polvonov, chief specialist of the Committee on Religious Affairs of the Republic of Uzbekistan,  faculty tutors and students took part in it.
At the meeting, the works carried out on the improvement of the Constitutional Law "On Amendments and Additions to the Constitution of the Republic of Uzbekistan" were discussed, and a number of norms related to young people were defined in the updated Constitution.