Bugun, 24-mart kuni UrDU Xorijiy filologiya fakultetida "Biz kelajagimizga befarq emasmiz" mavzusida davra suhbati boʻlib oʻtdi.
Unda Xalq deputatlari Urganch tuman kengashi kotibiyati mudiri Z.Masharipova, O'zbekiston Respublikasi Diniy ishlar bo'yicha qo'mitaning Urganch tumani bosh mutaxassisi O.Polvonov, fakultet tyutorlari va talaba-yoshlar ishtirok etdilar.
Uchrashuvda “O‘zbekiston Respublikasining Konstitutsiyasiga o‘zgartish va qo‘shimchalar kiritish to‘g‘risida”gi Konstitutsiyaviy qonun loyihasini takomillashtirish bo‘yicha amalga oshirilgan ishlar muhokama qilinib, yangilanayotgan Konstitutsiyada yoshlarga oid qator normalar belgilab berilganligi haqida atroflicha soʻz yuritildi.

Сегодня, 24 марта, на факультете Иностранной филологии УрГУ состоялся круглый стол на тему «Нам не безразлично наше будущее».
В нем приняли участие заведующая секретариатом Ургенчского районного Совета народных депутатов З.Машарипов, главный специалист Комитета по делам религий Республики Узбекистан О.Полвонов, преподаватели факультета и студенты.
На совещании обсуждены работы, проводимые по совершенствованию Конституционного закона «О внесении изменений и дополнений в Конституцию Республики Узбекистан», а также определен ряд норм, касающихся молодежи, в обновленной Конституции.