Bugun, 27-mart kuni Urganch davlat universitetida “Yangi O‘zbekiston Konstitutsiyasi bu – mening Konstitutsiyam” mavzusida yangilanayotgan Konstitutsiyaviy qonun loyihasining targʻibotiga bagʻishlangan tadbir tashkil etildi.
Unda UrDU Birinchi prorektori S.Davletov, "Milliy gʻoya, maʼnaviyat asoslari va huquq taʼlimi" kafedrasi mudiri, dotsent U.Sheripov, Tarix fakulteti professor-oʻqituvchilari va talaba-yoshlari ishtirok etdilar.
Tadbirda Konstitutsiyaga kiritilayotgan yangiliklar, shuningdek, referendum oʻtkazish tartibi, unda ishtirok etish boʻyicha huquqiy tushuntirishlar berildi. Konstitutsiyada yoshlar masalasi alohida bob darajasiga olib chiqilayotgani taʼkidlandi.
Yakunda ishtirokchilar yangilanayotgan Konstitutsiya xalq farovonligi yuksalishi va taraqqiyoti uchun asos boʻlib xizmat qilishiga ishonch bildirishdi.

Сегодня, 27 марта, в Ургенчском государственном университете было организовано мероприятие, посвященное продвижению обновленного проекта Конституционного закона на тему «Новая Конституция Узбекистана – моя Конституция».
В нем приняли участие первый проректор УрГУ С. Давлетов, заведующий кафедрой «Национальная идея, духовные основы и правовое воспитание», доцент Ю. Шерипов, преподаватели и студенты Исторического факультета.
На мероприятии были даны новости о внесении в Конституцию, а также порядок проведения референдума, правовые разъяснения по участию в нем. Отмечено, что вопрос молодежи вынесен на уровень отдельной главы в Конституции.
В завершение участники выразили уверенность, что обновленная Конституция послужит основой для роста и развития благосостояния народа.