2023-yilning 1-aprel kuni tyutorlar uchun doimiy oʻquv-seminarining navbatdagi mashgʻuloti bo'lib o'tdi. Bu galgi seminar yangilanayotgan Konstitutsiyaning mazmun-mohiyatiga bagʻishlandi.
Oʻquv mashgʻulotida UrDU Birinchi prorektori S.Davletov, Yoshlar bilan ishlash, maʼnaviyat va maʼrifat boʻlimi boshligʻi Sh.Allaberganov, Talabalarni turar joy bilan ta’minlash ishlarini muvofiqlashtiruvchi bo’limi boshligʻi Y.Botirov va universitetning barcha tyutorlari qatnashdilar.
UrDU Birinchi prorektori S.Davletov raisligidagi seminarda O‘zbekiston Respublikasining amaldagi Konstitutsiyasi hamda yangi tahrirdagi Konstitutsiya loyihasidagi oʻzgarishlar atroflicha muhokama qilindi. Har bir O‘zbekiston fuqarosi konstitutsiyaviy islohotlarga mas’uliyat bilan yondashishi lozimligi taʼkidlandi.
Seminarda tyutorlarning fikr-mulohazalari, taklif va tashabbuslari tinglandi.
Yakunda esa shu yilning 31-mart kuni boʻlib oʻtgan “Talabalar forumi” doirasidagi tanlov va musobaqalar gʻoliblari eʼlon qilinib, diplom va esdalik sovgʻalari bilan taqdirlandilar.

1 апреля 2023 года состоялась очередная сессия постоянно действующего обучающего семинара для тьюторов. Семинар этого вечера был посвящен сути обновленной Конституции.
Первый проректор УрГУ С. Давлетов, заведующая отделом по работе с молодежью, духовности и просвещения в тренинге приняли участие Ш.Аллаберганов, начальник отдела координации размещения студентов Ю. Ботиров и все преподаватели университета.
Действующая Конституция Республики Узбекистан и изменения в проект Конституции Республики Узбекистан были подробно обсуждены на семинаре под председательством первого проректора УрГУ С. Давлетова. Было подчеркнуто, что каждый гражданин Узбекистана должен ответственно подходить к конституционным реформам.
На семинаре были выслушаны замечания, предложения и инициативы тьюторов.
Наконец, были объявлены и награждены дипломами и памятными подарками победители конкурсов и олимпиад, проведенных 31 марта текущего года в рамках «Студенческого форума».