2023-yilning 1-aprel kuni tyutorlar uchun doimiy oʻquv-seminarining navbatdagi mashgʻuloti bo'lib o'tdi. Bu galgi seminar yangilanayotgan Konstitutsiyaning mazmun-mohiyatiga bagʻishlandi.
Oʻquv mashgʻulotida UrDU Birinchi prorektori S.Davletov, Yoshlar bilan ishlash, maʼnaviyat va maʼrifat boʻlimi boshligʻi Sh.Allaberganov, Talabalarni turar joy bilan ta’minlash ishlarini muvofiqlashtiruvchi bo’limi boshligʻi Y.Botirov va universitetning barcha tyutorlari qatnashdilar.
UrDU Birinchi prorektori S.Davletov raisligidagi seminarda O‘zbekiston Respublikasining amaldagi Konstitutsiyasi hamda yangi tahrirdagi Konstitutsiya loyihasidagi oʻzgarishlar atroflicha muhokama qilindi. Har bir O‘zbekiston fuqarosi konstitutsiyaviy islohotlarga mas’uliyat bilan yondashishi lozimligi taʼkidlandi.
Seminarda tyutorlarning fikr-mulohazalari, taklif va tashabbuslari tinglandi.
Yakunda esa shu yilning 31-mart kuni boʻlib oʻtgan “Talabalar forumi” doirasidagi tanlov va musobaqalar gʻoliblari eʼlon qilinib, diplom va esdalik sovgʻalari bilan taqdirlandilar.

On April 1, 2023, the next session of the permanent training seminar for tutors was held. This evening's seminar was devoted to the essence of the updated Constitution.
The first vice-rector of UrSU S. Davletov, the head of the youth work, spirituality and enlightenment department Sh. Allaberganov, the head of the student accommodation coordination department Y. Botirov and all tutors of the university took part in the training session.
The current Constitution of the Republic of Uzbekistan and changes in the draft Constitution of the Republic of Uzbekistan were discussed in detail at the seminar chaired by S. Davletov, First Vice-Rector of UrSU. It was emphasized that every citizen of Uzbekistan should approach the constitutional reforms with responsibility.
At the seminar, tutors' comments, suggestions and initiatives were heard.
Finally, the winners of the contests and competitions held on March 31 of this year within the framework of the "Student Forum" were announced and awarded with diplomas and souvenirs.