Referendum va yoshlar
Joriy yil 3-aprel kuni Urganch davlat universiteti Tarix fakulteti talabalari ishtirokida “Referendum-2023: Kelajaging uchun ovoz ber” shirori ostida “Referendum va yoshlar” uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Unda UrDU Birinchi prorektori S.Davletov raisligida bo‘lib, unda so‘nggi yillarda mamlakatimizda amalga oshirilayotgan keng qamrovli islohotlar, yangi tahrirdagi Konstitutsiya va undagi tarixiy o‘zgarishlar to‘g‘risida fikr-mulohazalar bildirildi.
Tadbirda f.f.d., professor M.Xajiyeva hamda dotsent Sh.Samanovalarning konstitutsion o’zgarishlarning ahamiyati, insonning  huquq erkinliklari kafolati haqidagi maʼruzalari tinglandi. Yanilanayotgan qomusiy hujjatimizga kiritilgan o‘zgartirish va qo‘shimchalar,  vatanga sadoqat, yurt kelajagiga daxldorlik masalalari va yoshlar uchun imkoniyatlarga alohida toʻxtalib, tahlil qilindi.

On April 3 of this year, the meeting "Referendum and youth" was held under the slogan "Referendum-2023: Vote for your future" with the participation of students of the Faculty of History of Urganch State University.
It was chaired by S. Davletov, the first vice-rector of UrSU, and opinions were expressed about the comprehensive reforms implemented in our country in recent years, the new version of the Constitution and historical changes in it.
At the event, the lectures of professor M. Khajiyeva and associate professor Sh. Samanova on the importance of constitutional changes and the guarantee of human rights and freedoms were heard. Changes and additions to our new encyclopedic document, issues of loyalty to the motherland, the future of the country, and opportunities for young people were analyzed.