Bugun Urganch davlat universiteti asosiy binosi fayesida amaliyotchi psixologi Mohinur Avezova tomonidan talaba-yoshlar orasida suitsid va uning salbiy oqibatlarini oldini olishga qaratilgan "Hayot go'zal, yashash uchun ming bir sabab" mavzusi doirasida psixologik aksiya o'tkazildi.
Inson ruhiyati uchun, albatta, moyivatsiyaning ahamiyati katta. Shu sababdan talaba-yoshlar uchun erta tongdan, dars jarayonlarining boshlanishi avvalida "Motivatsiya hududi", "Orzular daraxti", "Kaftdagi tilaklar" metodikalari o'tkazildi.
Psixologik aksiyadan ko'zlangan asosiy maqsad talaba-yoshlarrning maqsadga erishish, o'z ustida ishlashni va o'ziga hayotga bo'lgan ishonchini oshirishdan iborat.

Today in the lobby of the main building of Urganch State University, practicing psychologist Mohinur Avezova held a psychological campaign aimed at preventing suicide and its negative consequences among students under the theme "Life is beautiful, a thousand and one reasons to live".
Of course, the importance of education is great for the human psyche. For this reason, "Motivatsiya hududi", "Orzular daraxti", "Kaftdagi tilaklar" methods were held for students early in the morning, before the beginning of the lessons.
The main goal of the psychological action is to help young students to achieve their goals, work on themselves, and increase their self-confidence in life.