Xorazm musiqali drama teatrining koʻzga koʻringan, faxr-u gʻururiga aylangan Oʻzbekiston xalq artisti, sahna ustasi Gulora Rahimova oʻzining 45 yillik umrini Xorazm teatr sanʻatini rivojlantirishga baxshida etgan fidoiy sanʻat arbobidir.
Badiiy kechada viloyatimizning sanʻat arboblari, yozuvchi va shoirlar, sanʼat ustasi Gulora Rahimovaning kasbdosh doʻstlari, Pedagogika fakulteti professor-oʻqituvchilari va talabalari ishtirok etdilar.
Tadbirda Xorazm sanʼat olamining taniqli ijodkorlari soʻzga chiqib, Gulora Rahimovaning ijodiy faoliyati, boy tajribasi, teatr olamidagi oʼrni, voha sanʼati rivojiga qoʻshgan ulkan hissalarini eʼtirof etib, tabrik soʻzlari, ezgu tilaklarini bildirdilar.
Pedagogika fakulteti talabalari tomonidan badiiy chiqishlar qilindi. Yakunda esa badiiy kecha qahramonidan ijodiy chiqish tuhfa qilindi.

В Ургенчском государственном университете состоялся творческий вечер по случаю 75-летия народной артистки Узбекистана Гулоры Рахимовой
Народная артистка Узбекистана, мастер сцены Гулора Рахимова, ставшая видной и гордой участницей Хорезмского музыкально-драматического театра, – самоотверженная артистка, посвятившая 45 лет своей жизни развитию хорезмского театрального искусства.
В художественном вечере приняли участие художники нашего района, писатели и поэты, профессиональные друзья мастера искусств Гулоры Рагимовой, профессорско-преподавательский состав и студенты Педагогического факультета.
На мероприятии известные артисты художественного мира Хорезма рассказали и признали творческую деятельность Гулоры Рахимовой, богатый опыт, роль в мире театра, большой вклад в развитие искусства региона, и выразили свои поздравления и наилучшие пожелания .
Художественные номера исполнили студенты Педагогического факультета. В завершение герою художественного вечера было представлено творческое представление.