2023-yil 6-aprel kuni Urganch davlat universitetida Oʻzbekiston Respublikasi Kambagʻallikni qisqartirish va bandlik vazirligi hamda Xorazm viloyati Kambagʻallikni qisqartirish va bandlik bosh boshqarmasi tomonidan viloyatdagi korxona va tashkilotlar, tuman, shahar hokimliklari ishtirokida “Yangi tahrirdagi Mehnat kodeksini amaliyotga tadbiq qilish boʻyicha tavsiyalar” mavzusida oʻquv-seminar oʻtkazildi.
Seminarda O’zbekiston Respublikasi kambag’allikni qisqartirish va bandlik vazirligi Davlat mehnat inspeksiyasi boshlig’i o’rinbosari A.Sharopov, Xorazm viloyati Bandlik bosh boshqarmasi boshlig’ining birinchi o’rinbosari M.Atajonov, Xorazm viloyati Bandlik bosh boshqarmasi inspeksiya boshlig’ining o’rinbosarlari D.Yormetov va X.Sitchanovlar tomonidan Yangi tahrirdagi Mehnat kodeksida mavjud o‘zgarishlar va yangi normalar, kodeksning asosiy vazifalari haqida maʼruzalar qilindi.

On April 6, 2023, at Urganch State University, the Ministry of Poverty Alleviation and Employment of the Republic of Uzbekistan and the General Directorate of Poverty Alleviation and Employment of the Khorezm Region held a training on the topic of "Recommendations on the implementation of the new version of the Labor Code" with the participation of regional enterprises and organizations, district and city governors.
At the seminar, A. Sharopov, Deputy Head of the State Labor Inspection of the Ministry of Poverty Alleviation and Employment of the Republic of Uzbekistan, M. Atajonov, First Deputy Head of the General Directorate of Employment of Khorezm Region, Head of Inspection of the General Directorate of Employment of Khorezm Region their deputies D.Yormetov and Kh.Sitchanov gave reports about the changes and new norms in the Labor Code of the New Edition, the main tasks of the Code.