2023-yil 6-aprel kuni Urganch davlat universitetida Oʻzbekiston Respublikasi Kambagʻallikni qisqartirish va bandlik vazirligi hamda Xorazm viloyati Kambagʻallikni qisqartirish va bandlik bosh boshqarmasi tomonidan viloyatdagi korxona va tashkilotlar, tuman, shahar hokimliklari ishtirokida “Yangi tahrirdagi Mehnat kodeksini amaliyotga tadbiq qilish boʻyicha tavsiyalar” mavzusida oʻquv-seminar oʻtkazildi.
Seminarda O’zbekiston Respublikasi kambag’allikni qisqartirish va bandlik vazirligi Davlat mehnat inspeksiyasi boshlig’i o’rinbosari A.Sharopov, Xorazm viloyati Bandlik bosh boshqarmasi boshlig’ining birinchi o’rinbosari M.Atajonov, Xorazm viloyati Bandlik bosh boshqarmasi inspeksiya boshlig’ining o’rinbosarlari D.Yormetov va X.Sitchanovlar tomonidan Yangi tahrirdagi Mehnat kodeksida mavjud o‘zgarishlar va yangi normalar, kodeksning asosiy vazifalari haqida maʼruzalar qilindi.

6 апреля 2023 года в Ургенчском государственном университете Министерством по вопросам бедности и занятости населения Республики Узбекистан и Главным управлением по вопросам бедности и занятости населения Хорезмской области был проведен тренинг на тему «Рекомендации по реализации Новая редакция Трудового кодекса» с участием областных предприятий и организаций, акимов районов и городов.
На семинаре выступили А. Шаропов, заместитель начальника Государственной инспекции труда Министерства по делам бедности и занятости населения Республики Узбекистан, М. Атажонов, первый заместитель начальника Главного управления занятости Хорезмской области, начальник инспекции в Главное управление занятости Хорезмской области их заместители Д.Ёрметов и Х.Ситчанов выступили с докладами об изменениях и новых нормах в Трудовом кодексе Новой редакции, основных задачах Кодекса.