Bugun, 8-aprel kuni Urganch davlat universiteti Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo'yicha prorektori Zafarbek Ibragimov universitetning bir guruh iqtidorli talabalari bilan uchrashdi. Unda Iqtidorli talabalarning ilmiy tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo'limi xodimlari hamda oʻzining Startap loyihasiga ega talaba-yoshlar ishtirok etdi.
Tadbirda ilmiy-tadqiqot ishini olib borayotgan, loyiha va ixtirolar ustida ishlayotgan yoshlar uchun universitetda yaratilgan sharoit va imkoniyatlar haqida atroflicha maʼlumot berildi.
Magistratura yoki doktaranturada o'qishni davom ettirishdagi qulayliklar, chet eldagi nufuzli oliygohlarda grant yutish orqali tahsil olishning tartibi haqida soʼz yuritildi, maqola yozish tartib-qoidalari haqida tushuntirishlar berildi.

Сегодня, 8 апреля, проректор Ургенчского государственного университета по научной работе и инновациям Зафарбек Ибрагимов встретился с группой талантливых студентов вуза. В нем приняли участие сотрудники отдела научно-исследовательской организации одаренных студентов и студенты с собственными Startup проектами.
На мероприятии была дана подробная информация об условиях и возможностях, созданных в университете для молодежи, занимающейся научными исследованиями, работающей над проектами и изобретениями.
Рассказали об удобстве продолжения обучения в магистратуре или докторантуре, порядке обучения с получением стипендии в престижных вузах за рубежом, разъяснили порядок написания статьи.