Bugun, 8-aprel kuni Urganch davlat universiteti Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo'yicha prorektori Zafarbek Ibragimov universitetning bir guruh iqtidorli talabalari bilan uchrashdi. Unda Iqtidorli talabalarning ilmiy tadqiqot faoliyatini tashkil etish bo'limi xodimlari hamda oʻzining Startap loyihasiga ega talaba-yoshlar ishtirok etdi.
Tadbirda ilmiy-tadqiqot ishini olib borayotgan, loyiha va ixtirolar ustida ishlayotgan yoshlar uchun universitetda yaratilgan sharoit va imkoniyatlar haqida atroflicha maʼlumot berildi.
Magistratura yoki doktaranturada o'qishni davom ettirishdagi qulayliklar, chet eldagi nufuzli oliygohlarda grant yutish orqali tahsil olishning tartibi haqida soʼz yuritildi, maqola yozish tartib-qoidalari haqida tushuntirishlar berildi.

Today, April 8, Urganch State University vice-rector for Research and Innovation Zafarbek Ibragimov met with a group of talented students of the university. It was attended by employees of the Department of Scientific Research Organization of Talented Students and students with their own Startup projects.
At the event, detailed information was given about the conditions and opportunities created at the university for the youth who are conducting scientific research, and working on projects and inventions.
They talked about the convenience of continuing to study for a master's or doctoral degree, the procedure for studying by winning a scholarship at prestigious universities abroad, and the procedures for writing an article were explained.