Bugun UrDU Kimyoviy texnologiyalar fakultetida “Adolat” partiyasining Xorazm viloyat Kengashi bilan hamkorlikda “Biz korrupsiyaga qarshimiz!” shiori ostida targ‘ibot tadbiri tashkil etildi. Unda talabalar, o‘qituvchilar, partiya faollari, deputatlari hamda hamkor tashkilot vakillari ishtirok etishdi.
Tadbirda UrDU Korrupsiyaga qarshi kurashish “Komplayens-nazorat” tizimini boshqarish bo‘lim boshligʻi X.Shixova, partiyaning viloyat Kengashi matbuot kotibi Z.Abdullayeva va boshqa ishtirokchilar so‘zga chiqib, mavzu doirasida maʼruza qildilar.
Uchrashuvda yangilanayotgan Bosh qonunimizning mazmun va mohiyati, ahamiyati haqida alohida toʻxtanildi. Ta’kidlanganidek, yangilanayotgan Konstitutsiya xalqimizning xohish – irodasiga aylanib bormoqda. Loyiha yuzasidan o‘tkazilgan umumxalq muhokamasida 220 mingdan ziyod takliflar kelib tushgani fuqarolarimizning yangi tahrirdagi Asosiy qonunimizga bo‘lgan juda katta qiziqish va e’tibor bilan yondoshganliklarini ifoda etadi. Tadbirda talabalar konstitutsion bilim va ko‘nikmalar bilan boyitildi.

Сегодня на факультете Химических технологий УрГУ совместно с Хорезмским областным советом партии «Адолат» была организована пропагандистская события под лозунгом «Мы против коррупции!». В нем приняли участие студенты, преподаватели, партийный актив, депутаты и представители партнерских организаций.
На мероприятии выступили и выступили с речью по теме заведующая кафедрой антикоррупционного контроля «Комплаенс-контроль» УрГУ Х.Шихова, пресс-секретарь областного совета партии З.Абдуллаева и другие участники .
На встрече обсуждались содержание, суть и важность нашего обновленного Основного Закона. Как отмечается, обновленная Конституция становится волей нашего народа. Тот факт, что в ходе общественного обсуждения проекта поступило более 220 000 предложений, свидетельствует о большом интересе и внимании наших граждан к нашей новой редакции Основного Закона. На мероприятии студенты обогатились конституционными знаниями и навыками.