Bugun, 10-aprel kuni UrDU Madaniyat saroyida Iqtisodiyot fakulteti tomonidan “Tinch va farovon yurtga bayramlar yarashadi” mavzusida ma'naviy-ma'rifiy tadbir bo'lib o'tdi.
Unda fakultet dekani, prof.I.Abdullayev hamda fakultet professori, i.f.d. B.Roʻzmetovlar talaba-yoshlarga keyingi yillarda davlatimiz tomonidan yoshlarga yaratilgan sharoitlar haqida soʻz yuritdilar, taʼlim tizimidagi yutuqlar ko’rsatib o’tildi. Talabalarga tanlangan kasblariga nisbatan masʼuliyat va faxr boʼlishi lozimligi, doimo oʼz ustida ishlash borasida tavsiyalar berdilar.
Insonning qadr-qimmati, shaʼni va gʻururi ustuvor maqsad qilib olingan, izchil va puxta oʻylangan, bir necha bosqich davomida ishlab chiqilgan Bosh qomusimizning yangi tahriri haqida soʻz yuritdilar.

Сегодня, 10 апреля, во Дворце культуры УрГУ Экономическим факультетом состоялось духовно-просветительское мероприятие на тему «Праздники достойны мирной и процветающей страны».
Декан факультета, проф. И. Абдуллаев и профессор кафедры, к.т.н. Б. Рузметов рассказал студентам и молодежи об условиях, созданных нашим государством для молодежи в последние годы, и показал достижения в системе образования. Студентам посоветовали быть ответственными и гордиться выбранной профессией, всегда работать над собой.
Говорили о новой редакции нашего основного закона, которая разрабатывалась в несколько этапов, с достоинством, честью и гордостью человека как приоритетной целью, последовательной и тщательно продуманной.