Bugun UrDU rektori Baxrom Abdullayev raisligida, Kengash a’zolari ishtirokida o‘tkazilgan yig‘ilishda kun tartibi boʻyicha quyidagi masalalar haqida maʼruza va hisobotlar tinglandi:
✔️ Prezident Shavkat Mirziyoyevning Xorazm viloyatiga tashrifi yakunlari haqida;
✔️ UrDU Axborot resurs markazi faoliyati to‘g‘risida;
✔️ Universitetda talabalar o‘rtasida salbiy illatlarga qarshi kurash borasida amalga oshirilayotgan ishlar to‘g‘risida;
✔️ Davlat attestatsiyasiga, bitiruv malakaviy ishlari va magistrlik dissertatsiyalari himoyalariga tayyorgarlikning borishi to‘g‘risida;
✔️Tabiiy fanlar hamda Bioinjeneriya va oziq-ovqat xavfsizligi fakultetlarida talabalar bandligini ta’minlash bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar haqida;

Today, at the meeting chaired by UrSU Rector Bakhrom Abdullayev, with the participation of Council members, reports were heard on the following issues on the agenda:
✔️ About the results of President Shavkat Mirziyoyev's visit to Khorezm region;
✔️ About the activity of UrSU Information Resource Center;
✔️ About the work being done in the university to fight against negative vices among students;
✔️ On the progress of preparation for state attestation, graduation qualification works and defense of master's theses;
✔️About the work being done to ensure the employment of students in the faculties of natural sciences and bioengineering and food safety;
✔️ On the organization of student practice at the university.
At the end, the opinions of the members of the Council were listened to, and their suggestions were taken into account.