UrDU talabalari teatrda
Sanʼat odamlarni ezgulikka chorlaydi, yaxshilikka undaydi, eng go‘zal his-tuyg‘ularni inʼom etadi. Teatr esa oddiy tomoshaxona emas, balki tarbiya, madaniyat, maʼnaviyat va maʼrifat maskanidir.
Yoshlarning madaniy hordiq olishlari uchun Xorazm musiqali drama teatrining iste'dodli aktyorlari tomonidan Urganch davlat universitetining mablagʼlari hisobidan “Abu Rayhon Beruniy” nomli spektakl universitetimiz talabalari uchun 5 seans bepul namoyish etildi. Mazkur loyiha doirasida 3000 ming nafar talaba-yoshlar teatrga tashrif buyurdilar.

Art encourages people to be good, motivates them to do good, and gives the most beautiful feelings. The theater is not an ordinary theater, but a place of education, culture, spirituality and enlightenment.
For the cultural entertainment of the youth, talented actors of the Khorezm Musical Drama Theater performed 5 sessions of the play "Abu Rayhan Beruni" free of charge for the students of our university at the expense of Urganch State University. Within this project, 3000 students visited the theater.